Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 74
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 74
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 74
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 74
Clear
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.01.2016, 13:03 | czytano: 1981

List: "Znak niepotrzebny, szkodliwy i stwarzający sytuacje konfliktowe między kierowcami"

NOWY TARG. Mieszkańcy ul. Podhalańskiej nr 16 i 18 proszą władze o wyjaśnienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu drogi biegnącej równolegle do sklepu Biedronka od strony południowej z drogą wyjazdową z drogi /strefy ruchu/ Podhalańska - wyjazd z bloku 16 i 18.

- Jadąc drogą równoległą do Biedronki po prawej stronie ustawiono znak ,,zmiana pierwszeństwa" z ograniczeniem do 30 km/h. Znak ten informuje kierowcę, że nastąpiła zmiana pierwszeństwa ruchu i pierwszeństwo maja pojazdy nadjeżdżające z prawej strony. Wyjazd z ulicy Podhalańska 16 i 18 ma status ,,strefy ruchu,, a więc wyjeżdżający tą drogą powinni ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym wzdłuż Biedronki. W tym kontekście znak ulicy wzdłuż Biedronki ,,zmiana pierwszeństwa,, dezinformuje kierowców co do pierwszeństwa przejazdu. Jest on tam nie dość, że niepotrzebny, to szkodliwy i stwarzający sytuacje konfliktowe między kierowcami. Niniejszym prosimy odpowiedzialnych za stawianie znaków drogowych o ustosunkowanie się do poruszanej sprawy i udrożnienie skrzyżowania - napisali czytelnicy.

Źródło: kontakt@podhale24.pl
najnowsze informacje
komentarze
Nogatyt20:08, 14 stycznia 2016
@To prawda.Pojedż sobie na Alme , Castorame.Tam to jest prawo prawej strony(chyba prawej ręki).Życzę prostych blach w autku.
Matka17:36, 14 stycznia 2016
ruch wokół SP11 i Gimnazjum 2 w godzinach rozpoczęcia zajęć szkolnych, szczególnie "L" jest spory i czasami przejść z dzieckiem do szkoły nie można. Proszę instruktorów by w godzinach 0d 7 30 do 8 30 starali się omijać ten teren.
Instruktor amator17:18, 14 stycznia 2016
Kto to napisał ten artykuł na pewno nie wszyscy czytelnicy,tylko osoba nie wszech wiedząca.Do nauki zapraszam Kodeks Ruch Drogowego.
To prawda17:14, 14 stycznia 2016
Tam zrobiło się skrzyżowanie równorzędne (tj na znaku zmiana pierwszeństwa).A więc jadąc drogą równoległą do Biedronki stosujemy zasadę prawej ręki potocznie mówiąc.Wyjazd z bloków 16i 18 jest drogą oznaczoną jako strefa rucu ,strefa ruchu jest w myśl przepisów Drogą wewnętrzną i nie stanowi skrzyżowania.A więc wyjeżdżający z tej drogi mają ustąpić pierwszeństwa wszystkim,, bo ,bo są włączającymi do ruchu.A jeżeli chodzi o resztę to panowie i panie KIEROWCY patrzeć na prawą stronę ,i to wszystko w temacie. Czy to takie trudne.Nie jeździmy z przyzwyczajenia po to są Przepisy Ruchu Drogowego.Pozdrawiam wszystkich kierowców
Śliczny16:02, 14 stycznia 2016
Mają mały plac manewrowy przy WORDzie to sobie powiększyli.Pełno ,,elek,,koło basenu się teraz kręci.Popieram mieszkańców ul.Podhalańskiej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij