Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 42
Clouds
29°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 42
Clouds
29°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 42
Clouds
30°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 35
Clouds
29°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 42
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 42
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.05.2016, 19:00 | czytano: 1744

Mistrz Europy wystartuje w Nowym Targu

Trzecia i czwarta eliminacja mistrzostw Polski w SuperEnduro rozegrana zostanie w sobotę i niedzielę na torze treningowym AMK Gorce Nowy Targ przy ul. Szflarskiej 103 A. Początek zmagań godzina 9.

Organizatorzy zapraszają wszystkich entuzjastów sportów motorowych oraz tych, którzy uwielbiają dreszczyk emocji. Będzie co oglądać, bo zjawi się ok. 50 zawodników, w tym mistrz Europy w enduro Paweł Szymkowski. Niestety zabraknie obrońcy mistrzowskiego tytułu w klasie open, nowotarżanina Michała Pyzowskiego. Ten w pierwszych zawodach doznał kontuzji, która na dłuższy czas wyeliminowała go zawodów. Zastąpi go Jakub Łukaszczyk, który w Bytomiu świetnie pojechał i po dwóch rundach plasuje się na trzecim miejscu.

Na starcie zabraknie również drugiego nowotarżanina, wicemistrza Polski juniorów, Oskara Kaczmarczyka. Również leczy kontuzje, ale już zaczął siadać na motocykl. W tej kategorii mamy Andrzeja Luberdę, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Już te przypadki obrazują jakie niebezpieczeństwo czyha na uczestników ekstremalnego ścigania. Mimo to śmiałków nie brakuje. Oprócz wymienionych z Podhala zobaczymy na starcie – Rafała Luberdę i Mariusza Stefaniaka.

Zawody rozgrywane będą w kategoriach – amator, młodzik, kobiet juniorów oraz open C, B i A. Juniorzy i Open A walczą o mistrzostwo Polski, pozostali o Puchar Polski. Startujący w wyścigach open pięć razy pojawią się na torze, podczas treningu, kwalifikacji i w trzech punktowanych wyścigach.

Ścigać się będą na specjalnie przygotowanym torze. – Tor zróżnicowany, usłany belkami, oponami i kręgami. Bardzo widowiskowy i szybki. Zapraszam kibiców. Nudzić się nie będą – mówi prezes AMKK Gorce, Rafał Luberda.

Stefan Leśniowski


najnowsze informacje
komentarze
Trym15:07, 21 maja 2016
Szkoda, że na plakacie nie ma godzin startów poszczególnych kategorii.
Jeżeli ktoś posiada taką rozpiskę proszę o jej umieszczenie :)
ja09:27, 21 maja 2016
m/ jeeeeeeahhh
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij