Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Jabłonka i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-6°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-1°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 60
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-7°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
23.07.2016, 19:11 | czytano: 1614

Lato w Kościelisku (zdjęcia)

For. Piotr Korczak

Na scenie plenerowej przy Domu Ludowym odbył się koncert w ramach cyklu „Lato w Kościelisku”. W pierwszej kolejności wystąpił folkowo-jazzowy zespół Harmony Trejo, a po nim wystąpili muzycy podhalańscy skupieni w ramach projektu GRAMY!.

GRAMY! to projekt, który powstał z inicjatywy Jakuba Gąsienicy-Giewonta na Festiwal Folkloru Ziem Górskich w 2015 roku. Tworzą go muzycy młodego pokolenia z całego Podhala, których łączy zamiłowanie do muzyki etnicznej.

Poddczas koncertu muzycy grają melodie z Podhala, Spisza, Słowacji, Węgier, Rumunii, muzykę cygańską i bałkańską; czardasze, walce, polki oraz aranżacje muzyczne i improwizacje na tematy muzyki ludowej. Artyści biorący udział w projekcie: Szymon Chyc- Magdzin - skrzypce, Krzysztof Czech- skrzypce, Paweł Czech- skrzypce, Andrzej Polak- skrzypce, Andrzej Medes- altówka, Jan Trebunia- Tutka- altówka, Paweł Trebunia- Tutka- altówka, Robert Czech- cymbały, cajon, Szczepan Gąsienica- Mracielnik- cymbały, Józef Dorula- akordeon, Stanisław Galica- Kasecka- akordeon, Maciej Rybka- akordeon, Jakub Gąsienica- Giewont- kontrabas, Bartłomiej Wysocki- kontrabas i Paweł Szaflarski- kontrabas.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
jarek02:33, 26 lipca 2016
No koncert fajny tylko nagłośnienie do d...
Gość od dźwięku to chyba z łapanki.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij