"Zjedz na polu". Małopolski Festiwal Smaku już wkrótce także w Nowym Targu (zapowiedź filmowa) - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Zakopane
Clear
27°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
28°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
28°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 47 %
Clear
28°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 44 %
Clear
28°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
27°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
25.08.2016, 20:10 | czytano: 7561

"Zjedz na polu". Małopolski Festiwal Smaku już wkrótce także w Nowym Targu (zapowiedź filmowa)

Grillowany oscypek z karmelizowaną gruszką, chrupiący obwarzanek wypełniony galicyjską pastą serową z dodatkiem bryndzy podhalańskiej, pulpeciki jagnięce polane sosem pomidorowo-kolendrowym – to tylko niektóre z przysmaków, jakie będzie można zjeść prosto z małopolskich foodtrucków, które odwiedzą największe miasta regionu.

Małopolski Festiwal Smaku, w tym roku, zaprezentuje się Małopolanom w zupełnie nowej odsłonie. Początek kampanii „Małopolski Festiwal Smaku. Zjedz Na Polu” już w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) na placu Wolnica w Krakowie, od godziny 12.00.Do połowy października 2016 r. foodtrucki pod szyldem Małopolski przemierzą całe województwo, zachęcając mieszkańców i turystów do rozsmakowania się w regionalnych produktach. Małopolski Festiwal Smaku po 11 latach zmienia swoją formułę – zamiast tradycyjnych stoisk, na których producenci prezentowali swoje wyroby pojawią się samochody wypełnione pysznymi daniami i ciepłymi przekąskami.- Decydując się na zmianę formuły Małopolskiego Smaku, chcieliśmy pokazać po raz kolejny, że nasz region podąża za nowoczesnymi trendami promocyjnymi – także w dziedzinie kulinariów. Jesteśmy przekonani, że ta nowa, innowacyjna wersja festiwalu zainteresuje zarówno młodych, szukających nowości, eksperymentujących, ale równocześnie stawiających na zdrowe, tradycyjne składniki, jak i osoby, które z roku na rok odwiedzają Małopolski Festiwal Smaku – mówi Jacek Krupa, Marszałek Małopolski.Małopolski Festiwal Smaku. Zjedz na polu startuje 28 sierpnia na placu Wolnica w Krakowie. Później foodtrucki wyruszą w trasę, odwiedzając co weekend jedno z siedmiu miast regionu: Skawinę (3 września), Miechów (4 września - jako wydarzenie towarzyszące Dożynkom Wojewódzkim), Nowy Targ (11 września), Krzeszowice (18 września), Tarnów (25 września) i Wadowice (2 października). Na zakończenie wypełnione smakołykami furgonetki przyjadą znów do stolicy Małopolski, gdzie 15 i 16 października zaplanowano „Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem”.

Goście, którzy odwiedzą Małopolski Festiwal Smaku będą mogli skorzystać z kilku stref specjalnych:
- strefa mobilnych stoisk gastronomicznych, w tym:
Foodtruck kuchnia – całodzienne pokazy gotowania połączone z degustacją,
Foodtruck kawiarenka - serwująca słodkości, napoje,
Foodtrucki sprzedające małopolskie dania i potrawy, czyli: Andrus, Calavera, Rozbrykana Owca, Manufaktura Krakowska, Star Truck.
- strefa producentów sprzedających regionalne smakołyki,
- strefa chillout: ogródek z europalet dla 60 osób (pod parasolami),
- strefa dla dzieci – całodzienne aktywności dla najmłodszych,
- strefa aktywności artystycznych – występy muzyczne,
- strefa rowerowa,
- wieczorne kino plenerowe.Odbyło się już 11. edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku. W ramach każdej odsłony odbywało się ok. 10 wydarzeń plenerowych w różnych miastach regionu, w których swoje produkty prezentowało ok. 150 wystawców. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością. Każdą edycję odwiedzało ok. pół miliona osób.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.malopolska.pl/zjedznapolu

Zobacz spot promujący kampanię "Małopolski Festiwal Smaku. Zjedz Na Polu"opr.s/ zdj. UMWM
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
suk23:58, 1 września 2016
Czy tam też tradycyjnie wystąpi podhalański koszmarek bety & bobas?
0
ula17:02, 31 sierpnia 2016
oni** faktycznie pierogi były obłędnie smaczne ale 10zł za 6 sztuk?? hmm...
0
oni20:44, 25 sierpnia 2016
ale chyba nie bedzie takiej drozyzny jak w jarmark w zwiazku podhalan
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas