Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.09.2016, 14:30 | czytano: 1165

Cyklokarpaty w Szczawnicy

W Szczawnicy odbyły się zawody w ramach projektu Cyklokarpaty. Jest to cykl maratonów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowo-wschodniej Polsce. Na linii startu stanęło ponad 500 zawodników.

W tym roku zawody odbywały się już m.in. w Kluszkowcach, Koninkach i Zakopanem. Jednak jak twierdzą organizatorzy, szczawnicka trasa należała do najtrudniejszych. Pogoda także nie była sprzymierzeńcem cyklistów, momentami lało jak z cebra, co spowodowało, że droga na niektórych odcinkach była niebezpieczna. Na szczęście obeszło się bez większych kontuzji.

Podczas każdej edycji zawodów na zawodników czekają 3 trasy: hobby, mega i giga oraz trasa dla dzieci.
Szczawnicka trasa hobby miała 32 km, łącznie w górę prawie 1300 m.
Dla bardziej wprawionych rowerzystów organizatorzy przygotowali trasę mega, która liczyła prawie 60 km, a łącznie w górę 2242 m.
Najbardziej zaawansowani cykliści ruszyli w morderczą, ponad 80-kilometrową trasę (3145 m. w górę).
Większość podjazdów prowadziła szerokimi drogami leśnymi, jednak najdłuższy z nich (Rytro - Przełęcz Żłobki) miał 10 kilometrów i 730 metrów w pionie.

Szczawnica ma już kilka dużych imprez dla biegaczy, ale do tej pory cykliści byli traktowani po macoszemu. Miejmy nadzieję, że tak duże zawody jak Cyklokarpaty zaczną przyciągać do uzdrowiska także miłośników dwóch kółek.

Joanna Dziubińska pieniny24
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij