Nowa sala kinowa w Zakopanem (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
13°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
28.05.2017, 20:31 | czytano: 3923

Nowa sala kinowa w Zakopanem (zdjęcia)

W budynku Kina Sokół w Zakopanem powstało „Kino Miejsce”. Nowa sala kinowa ma mieścić ponad 60 osób. - Połowa sali będzie miała klasyczny układ kinowy – mówi Grzegorz Cisło, sekretarz Zakopanego. Pozostała część będzie w układzie kawiarnianym dzięki czemu będzie można organizować spotkania oraz dyskusje zarówno przed filmem jak i po – dodaje.

Dodatkowe pomieszczenia, które są przygotowywane przy sali kinowej pozwolą na funkcjonowanie małej kawiarni, w której będzie można także podczas seansów zamawiać poczęstunek.

Całość przedsięwzięcia kosztowała ponad 1 mln zł, a pomysłodawcą oraz inwestorem było Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury oraz Urzędu Miasta Zakopanego.

Repertuar jak będzie wyświetlany na dużym ekranie ma różnić się od tego, który na co dzień można zobaczyć w kinach. - Będzie wyświetlany ambitny repertuar, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest dość duże. Postaramy się sprostać tym oczekiwaniom – mówi Cisło.

Dokładny program kina jest jeszcze uzgadniany z Zakopiańskim Centrum Kultury, które będzie współprowadzić kino. Mimo iż oficjalne otwarcie przewidziane zostało na początek lipca, to pierwsze projekcje odbędą się już w czerwcu. Zaplanowana została emisja przeglądu filmów o Janie Pawle II zatytułowana „W drodze nie ustawaj”.

W pełnym wymiarze kino ma ruszyć od drugiej połowy lipca.

Jakość dźwięku oraz obrazu jako pierwsi mieli możliwość sprawdzić zakopiańscy radni podczas wyjazdowego posiedzenia Komisji Kultury. W trakcie rozmów po krótkim pokazie radni podkreślali wysoką jakość dźwięku oraz bardzo dobrą akustykę pomieszczenia.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
debil?22:30, 28 maja 2017
Znowu będą,,walić jak w dym,,cepry do ,,Zakopca,,(pamiętacie krokusy!!!!!) Co to jest 60 osób? Pusto było ? (kurna, od momentu jak Tatry wybudowali i plus 500,korki !!!!).
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas