Poniedziałek, 17 maj 2021, Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Szczawnica i okolice
Rain
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
12°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 76
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 22
Rain
13°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
31.05.2017, 09:55 | czytano: 1215

Już po raz dziewiąty Ferment Fest w Nowym Targu

2. i 3. czerwca w Piwnicy u Winiarskich w Nowym Targu odbędzie się kolejna edycja undergroundowego festiwalu „Ferment Fest”. Organizatorem jest Towarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment”, które jak co roku zaprasza uznane i świeże kapele z szeroko rozumianej sceny HC/punk.

Pierwszego dnia zaprezentują się między innymi POCHWALONE, żeńska formacja mająca w składzie członkinie tak uznanych formacji jak Post Regiment, Będzie Dobrze czy Pudelsi. Zaczynali jako „odprysk” folk punkowej R.U.T.Y, dziś występują w trio, a muzyka to amalgamat punka, folku, jazzu i avant rocka.

Sporą atrakcją będzie też zapewne łódzki ALLES, który w środowisku elektro punkowym jest już uznaną marką. Warto zauważyć, że w repertuarze duetu znalazły się również krajowe punkowe klasyki (Dezerter, Guernica Y Luno, Apatia, Post Regiment) – mimo iż bez gitar brzmią nie mniej porażająco jak oryginały.

Świeżą sensacją na scenie jest duet SIKSA z Gniezna. Ich prowokacyjny show to coś z pogranicza performance’u, hip hopu, poetyckiego slamu i teatralnego monodramu. Na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym.

Drugiego dnia warto zwrócić uwagę na wracającą po latach kołobrzeską BARAKĘ FACE JUNTA. Zespół wyróżnia się eksperymentalnym podejściem do punkowych dźwięków, a ich twórczość wyraźnie nawiązuje do tego, co robiły takie formacje jak The Ex czy Dog Faced Herrmans. Po wielu latach wraca też do Nowego Targu FATE z Wrocławia. Zespół, który swoim bezpretensjonalnym punky/reggae zyskał spore grono zwolenników.

Ostrzejsze dźwięki usłyszymy w wykonaniu ORPHANAGE NAMED EARTH z Białegostoku. Ich muzyka to połączenie brutalnego crustcore’a z wolnym i ciężkim sludgem i szczyptą black metalu. Zupełnie w innej estetyce porusza się L.A.S.T. - nowy zespół ludzi z bielskiego Eye For An Eye. Klasyczny, szybki, energetyczny hardcore z żeńskim wokalem to ich znak rozpoznawczy.

Skład uzupełnią indie rockowy MOONCHEESE, hardcorowy STRIKE YOU DOWN, punkowy ORTODOX, szalony TORPUR i niespodzianka – goście ze Słowacji. Poza tym jak zwykle „czad giełda”, czyli mały kiermasz z wydawnictwami sceny niezależnej, wegetariańskie i wegańskie jadło i doborowe towarzystwo.

W imieniu organizatorów Krzysztof „Mikołaj” Mikołajczyk
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij