Czwartek, 02 kwiecień 2020, Imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 38
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
-0°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
07.11.2017, 15:20 | czytano: 882

Wiatraczki na znak solidarności z chorymi na mukowiscydozę

Dzień Wiatraczka służy zaznajamianiu dzieci i dorosłych z mukowiscydozą, jej objawami i problemami, z jakimi każdego dnia zmagają się chore na nią dzieci. A wszystko to w formie zabawy – robienia papierowych wiatraczków w geście solidarności.

Dlatego organizatorzy akcji zachęcają wszystkich, małych i dużych, szkoły, przedszkola i świetlice do włączenia się w akcję i wykonania wiatraczków z papieru. Efekty swojej pracy należy udokumentować zdjęciem i wysłać na adres mailowy: wspieram@dzienwiatraczka.pl lub opublikować w mediach społecznościowych z hastagami #mukowiscydoza #dzieńwiatraczka.

Wspólny czas spędzony na przygotowaniu tej papierowej ozdoby może stać się , jak przekonują organizatorzy akcji, okazją do budowania świadomości na temat mukowiscydozy w duchu akceptacji i zrozumienia.

W Polsce – podkreślają - wciąż zbyt mało mówi się o mukowiscydozie. Znikoma wiedza społeczeństwa powoduje lęk i uprzedzenia, a sami chorzy niejednokrotnie cierpią z powodu odrzucenia i dyskryminacji.

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej http://dzienwiatraczka.pl.

materiały prasowe, prac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij