Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Jabłonka i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 77
Clouds
-0°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-0°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 77
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-1°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 83
Clouds
-2°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
29.12.2017, 13:41 | czytano: 2381

Sprzęt ratunkowy dla nowotarskich strażaków

NTvK

NOWY TARG. - Mam nadzieję, że ten sprzęt przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i będzie służył ratowaniu życia - mówił poseł Edward Siarka przekazując strażakom z nowotarskiej OSP torbę medyczną oraz defibrylator.

Goszczący na trwającej sesji Rady Miasta Nowy Targ poseł Edward Siarka poinformował, że z Funduszu Sprawiedliwości zakupiono sprzęt dla jednostek ratujących życie. - To fundusz, który pochodzi z nawiązek sądowych i tylko w tym roku uruchomiono go dla Małopolski. Udało mi się przekonać ministra sprawiedliwości, by część tych środków trafiła do OSP Nowy Targ na Kowańcu - mówił poseł, będący jednocześnie Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce.

Całe województwo otrzymało 20 mln zł. Zakwalifikowano wnioski 145 gmin, w tym - projekt nowotarski.

- Udało się nam zakupić 600 toreb medycznych, które są używane w akcjach ratowniczych, ponadto 210 defibrylatorów, 10 zestawów hydraulicznych - to są nożyce rozcinające karoserie samochodów oraz zakupiono 14 samochodów ratowniczo - gaśniczych. Wczoraj taki samochód został przekazany jednostce OSP w gminie Czarny Dunajec. Samochody trafią jeszcze mi in. do Lipnicy i Rady Wyżnej. Z kolei Jabłonka, Spytkowice i Krośnica otrzyma sprzęt hydrauliczny. Pozostałe jednostki otrzymują torby medyczne i defibrylatory - wymieniał Edward Siarka.- Dziękujemy bardzo. To drugi taki zestaw jaki otrzymujemy w tym roku. Poprzedni otrzymaliśmy w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku mieliśmy ponad sto wyjazdów do wypadków. Ten sprzęt zwróci się w stu procentach, gdy zostanie dzięki niemu ratowane życie, zdrowie i mienie ludzi - zapewnił Krzysztof Batkiewicz reprezentujący zarząd OSP Nowy Targ.

Burmistrz Grzegorz Watycha obiecał strażakom, że Miasto "będzie zabiegać o środku na remizę".

s/
najnowsze informacje
komentarze
można nie umieszczac na www :)10:54, 30 grudnia 2017
Pani Sabino - OSP Nowy Targ otrzymala TYLKO "zestaw medyczny PSP R1" a nie jak Pani pisze : torbę medyczną oraz defibrylator
ja09:26, 30 grudnia 2017
@strażak, jak czytasz poprawione po moim komentarzu, to nie wiem po co piszesz durmne komentarze.
franck18:25, 29 grudnia 2017
Kupowanie glosow!!!!
strażak17:19, 29 grudnia 2017
ja - do szkoły chodził ?czytaj uważnie , napisano jednostka z gminy Czarny Dunajec, więc to ty nie pisz głupot
ja14:41, 29 grudnia 2017
OSP Czarny Dunajec nie dostało nowego samochodu, proszę nie pisać głupot. Samochód dostała jednostka z Cichego Środkowego.
ZeNoN14:23, 29 grudnia 2017
A gdzie to mieści się ta jednostka??? Wiem o istnieniu OSP Nowy Targ. A OSP Kowaniec to chyba nie w naszym powiecie...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij