Stanowisko radnych z klubu Nasze Miasto w sprawie udzielenia absolutorium dla Burmistrza Miasta Nowy Targ - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Clear
11°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
12°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
16°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
26.06.2018, 22:05 | czytano: 2600

Stanowisko radnych z klubu Nasze Miasto w sprawie udzielenia absolutorium dla Burmistrza Miasta Nowy Targ

NOWY TARG. "Wyrażamy swoje poparcie w sprawie udzielenia absolutorium dla Pana Grzegorza Watychy – Burmistrza Miasta Nowy Targ" - napisali radni z klubu Nasze Miasto. Stanowisko odczytał na sesji przewodniczący klubu Grzegorz Luberda.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Nasze Miasto to nadal najliczniejszy klub w Radzie Miasta. Skupia 9 radnych, są to: Grzegorz Luberda, Marcin Kudasik, Marek Mozdyniewicz, Leszek Pustówka, Arkadiusz Pysz, Jacenty Rajski, Danuta Sokół, Danuta Szokalska - Stefaniak i Janusz Tarnowski. W ciągu trzech lat odeszli z klubu i pozostają jako radni niezrzeszeni - Bogusława Korwin, Włodzimierz Zapiórkowski i Andrzej Rajski. Ten ostatni swoją rezygnację złożył w maju br.

Z tego klubu wywodzi się obecny burmistrz Grzegorz Watycha, który po wyborze na burmistrza zrezygnował z mandatu. Jego miejsca zajął Arkadiusz Pysz.

Oto zaprezentowane podczas sesji stanowisko radnych z klubu Nasze Miasto w sprawie udzielenia absolutorium dla Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychy:

"Wyrażamy swoje poparcie w sprawie udzielenia absolutorium dla Pana Grzegorza Watychy – Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Burmistrz Miasta Nowy Targ w 2017 roku konsekwentnie realizował politykę zrównoważonego rozwoju. Pozytywnym aspektem tej polityki jest stopniowe zmniejszanie długu Miasta przy realizacji kolejnych ważnych dla mieszkańców Nowego Targu inwestycji, w pierwszej kolejności z pozyskanym dofinansowaniem ze środków zewnętrznych. Na początku obecnej kadencji dług ten wynosił 52 mln zł (wskaźnik zadłużenia 47%), a na koniec 2017 r. wyniósł 33 mln zł (wskaźnik zadłużenia 25%), tj. zmniejszenie zadłużenia Miasta o 19 mln złotych w ciągu 3 lat.

W 2017 roku nie tylko z uwagą śledziliśmy działalność Burmistrza, ale również aktywnie uczestniczyliśmy w kreowaniu bieżącej polityki funkcjonowania Miasta oraz jego rozwoju. W sposób odpowiedzialny popieraliśmy propozycje przedstawiane przez Burmistrza Miasta, ale również sami zgłaszaliśmy swoje wnioski i inicjatywy, które w przeważającej większości były pozytywnie oceniane i realizowane.

Pozytywnie oceniamy poziom wykonania budżetu po stronie dochodów jak i po stronie wydatków. Oszczędne gospodarowanie środkami publicznymi i odpowiedzialna polityka uwzględniająca nie tylko aspiracje rozwojowe, ale również realizację zadań bieżących na możliwie wysokim poziomie, znajduje potwierdzenie w liczbach. Liczby te to przede wszystkim spadający poziom zadłużenia. Rekordowo wysoka nadwyżka operacyjna za 2017 r. sięgająca kwoty prawie 19 mln zł. Nadwyżka ta pozwoli na realizację w 2018 r. kolejnych ważnych inwestycji na które pozyskano środki z UE oraz dalszą spłatę zaciągniętego długu z lat poprzednich. Rosnące wpływy z tytułu podatku dochodowego i podatku od nieruchomości, w tym głównie związane z działalnością gospodarczą, świadczą o tym, że Miasto stale się rozwija.

Szczególnie cieszy Nas fakt ze skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych na realizowane miejskie inwestycje, co ma odzwierciedlenie w obecnym stanie finansów Miasta. Między innymi dzięki staraniom Burmistrza Miasta i podległych mu pracowników rozpoczęła się realizacja długo wyczekiwanych inwestycji jak choćby: przebudowa ul. Grel (uzyskane dofinansowanie 3 mln), budowa kolejnego odcinka obwodnicy Miasta (uzyskane dofinansowanie 5,07 mln), realizacja kolejnych tras ścieżek rowerowych etap II (uzyskane dofinansowanie 2,34 mln) a w tym roku przebudowa MOKu (pozyskane dofinansowanie 6 mln), modernizacja stacji dworca PKP (uzyskane dofinansowanie 2,81 ml), przebudowa i rozbudowa dawnej oficyny hotelu Herza (uzyskane dofinansowanie 2,51 mln), remont budynku wieży wodnej (dofinansowanie 0,86 ml) budowa parkingu na ul. Kościuszki wraz z zakupem nowych autobusów do MZK (dofinansowanie 7,14 mln). Wnioski o dofinansowanie na zadania inwestycyjne realizowane w 2018 roku na które otrzymaliśmy środki zostały przygotowane w 2017 roku.

Pozytywnie również oceniamy bogatą ofertę kulturalną zrealizowaną w 2017 r., w tym w dużej mierze przy udziale środków finansowych pozyskiwanych od sponsorów.

Odpowiedzialność za wykonanie budżetu Miasta ponosi Burmistrz, ale zależy ono w głównej mierze od pracy osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta i w innych jednostkach organizacyjnych. Gratulujemy Burmistrzowi Miasta, wszystkim pracownikom Urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych pozytywnej realizacji budżetu Miasta Nowy Targ za 2017 r."

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
zza winkla08:21, 29 czerwca 2018
do łucja - bez złudzeń nawet gorsi niż tamci mierni i to się zgadza. Reszta również bez zmian na tej karuzeli beznadziejności. Ale najważniejsze, że nie oferując nic można bawić się za pieniądze publiczne i udawać, że jednak coś robimy by miasto nie zdechło do końca - ten rzekomy rozwój powtarzany przez wszystkie przypadki to zresztą najlepszy dowcip tej kadencji wpisujący się konsekwentnie w przypadkową wizję ślepców.
łucja10:15, 28 czerwca 2018
zza winkla schowaj sie zza winkiel. Ci dzisiejsi tacy sami jak poprzednicy a może bardziej kolesiowi.
zza winkla19:07, 27 czerwca 2018
Jakby pan radny Grzegorz zapomniał, to przypominam, że ten dług, który obecnie miasto spłaca był wynikiem zaciągniętych zobowiązań przez poprzednią Radę, w której sam uczestniczył. Byli tam również inni radni, obiecujący smakowite gruszki na wierzbie, a wśród nich sam obecny burmistrz, który dzisiaj lansuje nową halę lodową za trzykrotnie większą kwotę zobowiązań niż te 52 mln. Dlatego może w tych laudacjach za wyjątkowy rozwój miasta, proszę nie uprawiać taniej demagogii, bo jaki koń jest Nowotarżanie widzą i nawet najładniejsze umajenie nie przysłoni tej szkapy. Luzik panowie, luzik ...
ala13:28, 27 czerwca 2018
Grzesiu na Burmistrza !!! Zakochane zagłosują !!
Wicher12:20, 27 czerwca 2018
Jakby nie patrzeć na przestrzeni tych prawie 30 lat transformacji to Nowy Targ dziura zabita dechami jakby nie prywatni inwestorzy jak np Nowa Targowica i inne to Ci rządzący to nic tu nie zrobili umieją tylko kasę brać i kible betonem zalewać !!!
ToJa11:47, 27 czerwca 2018
Największym i jedynym osiągnięciem pana burmistrza jest wprowadzenie płatnych miejsc parkingowych w Mieście. A cały Nowy Targ dalej zakorkowany - jedyna ulica w stronę Ludźmierza ciągle stoi, bo pan burmistrz ma kłopoty z myśleniem, a i telefonu do "województwa" nie umie wykonać. BRAWO!
szpagat w puszce wazeliny08:05, 27 czerwca 2018
To jest najlepszy fragment tej nowomowy zaklinaczy węży i fruwającej wstążki - "Oszczędne gospodarowanie środkami publicznymi i odpowiedzialna polityka uwzględniająca nie tylko aspiracje rozwojowe, ale również realizację zadań bieżących na możliwie wysokim poziomie". Hahhahahahhahahhahahhahahhahahahhahahahahhahhahahh, o rany! Muszę przyznać, że robi to wrażenie. Szkoda, że tylko na papierze, bo z założenia staliśmy nad przepaścią by teraz zrobić zamaszysty krok do przodu. Z wizją i konsekwencją.
Ciekawy00:26, 27 czerwca 2018
Rozumiem , że "ola" kocha Grzegorza Luberdę ?
ola22:26, 26 czerwca 2018
Grzesiu jak ja Cie uwielbiam, kochała się w Tobie w podstawówce
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas