Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Nowy Targ i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 22.86 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.832 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
14°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.272 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 82 %
01.08.2018, 09:30 | czytano: 838

Hołd bohaterskim powstańcom

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza mieszkańców Miasta i okolicy w środę 1 sierpnia na godz. 17 pod Krzyż Katyński przy kościele św. Katarzyny w Nowym Targu.

"Pamiętaj: nie wolno Ci zwątpić w wolność, co przyjdzie, choćbyś padł."
W A R S Z A W A 1944 - PAMIĘTAMY BITWĘ O POLSKĘ

Powstanie warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków.

Powstanie Warszawskie dla jednych jest symbolem walki o wolność, dla innych historią tragicznych, bezsensownych wydarzeń, które doprowadziły do śmierci tysięcy osób.

Nasz stosunek do Powstania, do tamtych ponad 200 000 ludzi - przeważnie młodych, którzy oddali życie i wypowiadane przez nas sądy, zarówno ich treść jak i forma, osądzają tak naprawdę nas samych, pokazują jakimi jesteśmy ludźmi, czy utożsamiamy się z wartościami które przyświecały tym walczącym, czy jesteśmy wyłącznie krytykami, dla których ważne są inne wartości.

Jednak śledząc historię, możemy dojść do jednego wniosku, że Polacy są w stanie poświęcić wiele aby zwyciężyć.

W dniu 1 sierpnia 2018 r.na godz. "W" zapraszamy wszystkich dla których ważne są te wartości za które oddali swe życie Powstańcy Warszawscy.

Jeżeli nie możesz przyjść pod Krzyż Katyński, to kiedy w całej Polsce zawyją syreny gdziekolwiek będziesz - zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoją wolność.

" ostatniej stawki nie przegramy
- stawki naszego honoru."

Uroczystości pod Krzyżem Katyńskim przy kościele św. Katarzyny w Nowym Targu rozpoczną się punktualnie o godz. 17,oo. Po zakończonych uroczystościach GRH "BŁYSKAWICA" i sekcja młodzieżowa ŚZŻ AK koło Nowy Targ i zaprzyjaźnieni rekonstruktorzy przedstawią krótką scenkę z walczącej Warszawy pt "Nie złamie wolnych żadna klęska".

O godz. 18,00 w kościele św. Katarzyny zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Bohaterskich Powstańców.

GRH "Błyskawica i młodzieżowa sekcja ŚZŻ AK koło Nowy Targ zapraszają chętnych już na godzinę 15,oo do obejrzenia powstańczego szpitala polowego i powstańczej placówki.

organizatorzy
najnowsze informacje
komentarze
szykan11:33, 1 sierpnia 2018
A delegacja miasta pójdzie pod kopiec
i stanie przy dziurze w zadumie .
Albo o innej godzinie .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij