Środa, 26 czerwiec 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Jabłonka i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 94
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.09.2018, 16:36 | czytano: 5418

Nowotarscy policjanci zwyciężyli w zawodach "Patrol Roku"

zdj. policja.pl

Sierż. Patryk Adamowski i sierż. Jerzy Monterian z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Nowym Targu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i drugie w klasyfikacji generalnej XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku".

Finał zawodów odbył się w Szkole Policji w Słupsku. Główną nagrodą trzydniowych zmagań jest Puchar Przechodni Prezydenta Rzeczypospolitej.

XXV finał kontynuuje rozpoczęty kilka lat temu nowy etap w rywalizacji służb prewencyjnych - skupia się na konkurencjach, które jeszcze efektywniej eksponują najbardziej pożądane cechy policjanta prewencji.

Trzy dni zmagań były prawdziwym testem dla uczestników, którzy mieli do pokonania łącznie 6 konkurencji.
W pierwszym dniu odbyły się cztery konkurencje: "Bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej", "Strzelanie sytuacyjne", "Stosowanie technik obezwładniania osób" oraz "Udzielanie pierwszej pomocy".

W drugim dniu turnieju rozgrywana była tylko jedna konkurencja - interwencje policyjne. Ze względu na charakter podejmowanych przez każdy patrol działań organizatorzy postanowili przeznaczyć na tę konkurencję cały dzień turniejowy. Trzeci dzień turnieju przeznaczony był na test wiedzy zawodowej, oficjalne zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Reprezentanci KWP w Krakowie:
sierż. Jerzy Monterian, sierż. Patryk Adamowski – KPP Nowy Targ
sierż. sztab. Damian Florek, st.sierż. Sebastian Michalski – KPP Gorlice

Trzydniowe zmagania, policjanci z Małopolski zakończyli osiągnięciem najwyższego od 8 lat wyniku:
- w klasyfikacji drużynowej, patrole z KPP w Nowym Targu i KPP w Gorlicach zajęły I miejsce
- w klasyfikacji generalnej patrol z KPP w Nowym Targu zajął II miejsce, a patrol z KPP w Gorlicach III miejsce

Sierż. Patryk Adamowski (od dwóch lat) i sierż. Jerzy Monterian (od trzech lat) na co dzień pracują w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Obaj są członkami Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Pomimo młodego stażu służby na swoim koncie mają już wiele sukcesów. Są bardzo dobrymi, zaangażowanymi oraz pełnymi pasji policjantami.

Sierż. Patryk Adamowski jest miłośnikiem biegów górskich, na koncie ma kilka zwycięstw w ultramaratonach górskich. Na co dzień trenuje crossfit. W Policji prowadzi również zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego, a swoją pasję do broni realizuje także po służbie.

Sierż. Jerzy Monterian jest absolwentem AWF, instruktorem narciarstwa oraz instruktorem taktyki i technik interwencji. W Policji prowadzi również zajęcia i egzaminy sprawności fizycznej. Na co dzień miłośnik kajakarstwa, raftingu i sporów zimowych. Trenuje także sporty siłowe i sztuki walki.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Bogdan s-ki12:38, 18 września 2018
a ja osiemnaście lat temu zgłaszałem kradzież barana, któreko po pijaku zgubiłem na wypasie nad Dunajcem i co???? i nic... Policja nic nie zrobiła....!! taką mamy Policję co przez osiemnaści lat nawet barana nie potrafi znaleźć!!
K.09:41, 18 września 2018
Panom funkcjonariuszom gratuluję! Fajnie, że potraficie pasje przekuć w sukces, szkoda że każda kolejna władza i msw nie potrafią tego wyrazić bardziej realnie i namacalnie niż "ETOSEM" ;-)
Do narzekających.. w polskiej policji jest mnóstwo wakatów. Nikt nie chce robić za te ochłapy, zmagać się z codzienną patologią i najgorszą stroną społeczeństwa. Szanujmy tych, których mamy - bo za półdarmo odwalają tak brudną robotę, co Wam się w głowach nie mieści.
Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję! :-)
Janusze22:01, 17 września 2018
Ja pierniczę, co za *** nowotarskie. Toż już niczego dobrego nie można napisać o kimkolwiek. Jak Ci coś jeden z drugim nie pasuje to bierz sie za chuliganów, to Twój również obowiązek obywatelski. /.../
Loco07:31, 17 września 2018
Pies...- Wręcz przeciwnie, ale może poproszę o przykłady. Podobno jestem niewinny do czasu udowodnienia winy. Podałem konkretne niedociągnięcia policji które czynią życie w mieście trudniejszym. To są fakty z którymi trudno się niezgodzić. No ale to w końcu policja żyje w alternatywnej rzeczywistości, zdobywając jakieś nagrody za niewiadomo co.
Pies bez kagańca00:13, 17 września 2018
Zapomniałeś dodać, że w tym mieście jest pełno ludzi, którym zawsze wszystko nie pasuje i ty do nich należysz Loco.
Loco13:15, 16 września 2018
Patrol roku - puchar jest i wystarczy. A że takiego chamskiego parkowania po chodnikach, pod znakami zakazu, takiej ilości niezarejestrowanych motocykli poruszających się po traktach pieszych, tylu spacerujących z psami bez smyczy, bez kagańców, takiego bezprawia nie było od lat to spoko. W sumie jeszcze nikt z tego powodu nie zginął, więc można nadal wygodnie siedzieć na komendzie i wymyślać zawody, bo faktycznie policja nie ma co w mieście robić...
szakal13:15, 16 września 2018
Panowie gratulację!!!
kwk07:30, 16 września 2018
Pokażcie teraz swoje umiejętności w realu, a nie tylko w zawodach
besala22:15, 15 września 2018
Policjanci nie są od startowania w zawodach! Nie widać ich w Mieście mimo zobowiązań burmistrza, który po rozwiązaniu straży miejskiej twierdził, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczy na dofinansowanie dodatkowych patroli. Nie ma straży miejskiej, nie ma dodatkowych patroli policji a zaoszczędzone na straży miejskiej pieniądze wydawane są na remont kurników na Rynku! Rada (darmowa) dla pana Watychy na nową kampanię; mniej obiecywać, mniej kłamać, bo wyborcy pamiętają!
Supermeni21:28, 15 września 2018
No to teraz koniec zabawy i patrole piesze w rynku i nocne po osiedlach proszę.
zyggi11:42, 15 września 2018
Gratulacje za świetne osiągnięcie !!! Każde zwycięstwo jest ogromną satysfakcją a człowiek czuje się spełniony . Przeżywałem takie chwile .
zgłaszająca interwencję11:16, 15 września 2018
Szkoda tylko,że w rzeczywistych interwencjach tak się nie przykładają a wiem coś o tym.
majk23:16, 14 września 2018
Niby fajnie, niby dobrze, że wygrali... Tylko ja się pytam: czemu "na blokach" to prawie ich nie widać? A huligany mają sie dobrze...
trenejro21:30, 14 września 2018
ja go szkoliłem
boogi20:05, 14 września 2018
Dobrze wiedzieć , że mamy najlepszych policjantów prewencji w Polsce . Gratulacje
koza18:34, 14 września 2018
Brawo Wy.
3f18:21, 14 września 2018
Gratulacje!!!
mieszkaniec Watychanu,18:15, 14 września 2018
Nowotarscy policjanci zwyciężyli w zawodach "Patrol Roku"-w kategorii NIEWIDOCZNI, tak powinien brzmieć tytuł ;).
Pawel Adamowski17:28, 14 września 2018
Wielkie gratulacje chłopaki!!! Wszystkiego dobrego i spokojnej służby.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij