Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Zakopane
Clouds
33°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
22°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
23°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
34°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.06.2007, 10:47 | czytano: 734

III Spotkania z Filmem Górskim

W dniach 6-9 września w Zakopanem odbędą się III Spotkania z Filmem Górskim – poinformowali organizatorzy.

Pavol Barabasz


„Spotkania” to: filmy górskie – najnowsze i archiwalne, z Polski i ze świata; konkursy – filmowy i fotograficzny, koncerty, wystawy, zawody bulderowe, a przede wszystkim SPOTKANIA Z LUDŹMI: reżyserami, wspinaczami, fotografami, aktorami, muzykami, turystami, narciarzami, ratownikami górskimi, jednym słowem – osobowościami nietuzinkowymi, których pewnie wiele dzieli, ale łączy jedno - GÓRY. Będą one zresztą tuż na wyciągnięcie ręki.

W programie:

Gość specjalny – Pavol Barabasz, słowacki filmowiec i fotograf, nagradzany wielokrotnie na najważniejszych festiwalach filmów górskich na świecie, m.in. w Trento, Banff, Vancouver. Zdobywca Grand Prix i Nagrody Dyrektora TPN za film „Przemiany Tatr” na II Spotkaniach z Filmem Górskim oraz Nagrody Dyrektora TPN na I SzFG za film „Amazonia Vertical”
Konkurs filmów górskich, które po raz pierwszy oceniać będzie jury złożone z wybitnych ludzi gór i filmu. Nagrodą w konkursie jest Grand Prix wysokości 1000 euro!
Pokaz filmów z Trento Film Festiwal – największego i najstarszego festiwalu filmów górskich i podróżniczych, partnera Spotkań z Filmem Górskim
„Prowokator – spotkanie po latach”. Specjalny pokaz filmu „Prowokator” z 1995 roku w reż. Krzysztofa Langa. Odbędzie się on w Tatrach – w Hotelu Górskim na Kalatówkach. Film, którego akcja toczy się w Zakopanem i Tatrach w latach 30. XX wieku, znany jest ze scen wspinaczkowych zrealizowanych w Tatrach. W najtrudniejszych sekwencjach aktorów (Bogusław Linda, Krzysztof Pieczyński, Bartłomiej Topa) dublowali ratownicy TOPR. Po projekcji planujemy spotkanie z … to niespodzianka! Zdradzimy jednak, że gościem honorowym będzie Michał Lorenc – autora znakomitej muzyki do filmu

Pokaz slajdów Anny Czerwińskiej z trwającej wyprawy „Śladami Wandy Rutkiewicz”, której celem jest zdobycie K2 i Broad Peak.

Górskie Kino Nocne, a w nim archiwalne filmy górskie

Blok „Prawa człowieka w górach” - pokaz filmów poruszających problematykę praw człowieka w krajach górskich oraz spotkanie z tybetologiem.

I Międzynarodowy Konkurs Fotografii Górskiej „Przestrzeń Życia”. Nagroda w konkursie to Grand Prix wysokości 1000 euro. Rozstrzygnięcie konkursu połączone będzie z wernisażem wystawy nagrodzonych prac oraz wystawy fotografii tatrzańskich Milana Kapusty, znakomitego słowackiego fotografa i przewodniczącego konkursowego jury.

Zako Boulder Power - druga edycja zawodów bulderowych z udziałem najlepszych zawodników z Polski oraz wspinaczy z zagranicy

Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Yeti Party & Stepping Sherpa Show - Klub Ampstrong

Szereg imprez towarzyszących: finisaż wystawy malarstwa „Wiatr Halny”, pokazy slajdów, wystawy fotografii, a także coś dla ciała - slack line i park linowy na Placu Niepodległości nieopodal Kina „Sokół”.

ryb/

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas