Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 2
Clouds
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Rain
16°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 84
Clouds
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.11.2018, 11:59 | czytano: 1270

Promocja płyty i koncert w Państwowej Szkole Muzycznej (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. W Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina odbył się koncert pt. "W hołdzie niepodległej", w wykonaniu uczniów nauczycieli i absolwentów Młodej Podhalańskiej Filharmonii.

W wykonaniu solistów: Jakuba Pawlika, Emilii Żurek i Klaudii Czyszczoń (przy fortepianie zasiadały Weronika Bujok oraz Joanna Zmarz), można było usłyszeć takie utwory jak "O mój rozmarynie", "Białe Róże" czy "Miejcie nadzieję". Występ zespołu wokalnego nowotarskiej szkoły muzycznej, który przygotowała Ewa Kowalczyk był okazją do włączenia się w śpiew nostalgicznych pieśni "Z dawna Polski" czy też żywiołowych marszów "Sybiraków" i "Pierwszej brygady". Towarzysząca zespołowi orkiestra PSM pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej nadała koncertowi wyjątkową aurę.

Koncert był promocją płyty, na której znalazły się utwory o tematyce patriotycznej, a jej promocja odbyła się w ramach obchodów stulecia niepodległości.

Jakub Galica, oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Skała12:29, 16 listopada 2018
Super inicjatywa ! Brawa dla wykonawców. Gdzie można taką płytę kupić?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij