Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Jabłonka
Clouds
24°
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
24°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
25°
Wiatr: 0.432 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
30°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
28.06.2007, 12:59 | czytano: 2950

Niezwykły ogród państwa Czubernatów z ul. Kasprowicza

NOWY TARG. Sposób w jaki państwo Małgorzata i Stanisław Czubernatowie z ul. Kasprowicza urządzili swój niewielki ogródek przydomowy, co roku wzbudza podziw członków komisji konkursu na najpiękniejszy ogród w Nowym Targu.

Robert Miśkowiec
Miejsca do zagospodarowania tu niewiele, jednak gospodarze wykorzystali niemal każdy centymetr ogrodu, żeby urządzić tu sobie swój mały, przytulny azyl.

Wzdłuż chodnika prowadzącego do domu z jednej strony ciągnie się bajecznie kolorowy pas kwiatów, po drugiej trawniczek z kulistymi drzewami. Tuż pod oknami drewniana ławeczka i oczko wodne, urządzone w wyjątkowo oryginalny sposób. Na środku oczka, w którym pływają ryby, stoi zamek warowny z mostem łączącym brzeg z budowlą, po którym pędzi kareta wioząca niewiastę. Zamku strzegą żołnierze oraz rycerz na koniu. Dalej, po drugiej stronie oczka, skalna kaskada, na niej rozdzierające paszcze dinozaury. Z tyłu kolejne oczko z pociągiem pędzącym przez łukowaty most.

Kolejne atrakcje czekają w ogrodzie po drugiej stronie domu. Niewielki ogródek z równo przyciętym trawnikiem, kamieniste, wąskie alejki i zadaszony, skryty pod kasztanem grill z ławkami i starymi sprzętami tworzą uroczy zakątek w którym popołudnie spędzone z rodziną i znajomymi, pozostawia miłe wspomnienie.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas