Polskie Betlejem - warsztaty edukacyjne w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu - podhale24.pl
Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 12.924 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
10°
Wiatr: 12.78 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
04.12.2018, 13:30 | czytano: 1293

Polskie Betlejem - warsztaty edukacyjne w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu

W grudniu Muzeum Podhalańskie im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach edukacyjnych z cyklu: „Polskie Betlejem”.

Wśród świątecznych spotkań w Muzeum znalazły się następujące propozycje:

Warsztat pt. „Od Alzacji na Podhale. Historia ozdób choinkowych”

Warsztat opowiada historię ozdób choinkowych zabierając jego uczestników w niezwykłą podróż od Francji przez Stany Zjednoczone, Niemcy aż do południowej Polski, gdzie zatrzymujemy się na dłużej. Na warsztacie uczestnicy poznają genezę dekorowania drzewek, dowiadują się jak to było kiedy choinkę oświetlały przymocowane do drzewek świece i jak Edward Johnson poradził sobie z płonącymi choinkami, kto był twórcą pierwszej bombki a także wiele innych legend i ciekawostek uwzględniających szczególnie Podhale. Nie zabraknie również własnoręcznie wykonanych, staropolskich ozdób choinkowych.

Kolejny warsztat to: „Betlejem Polskie. Teatr o narodzeniu w dalekim Betlejem małego Jezusa”

Jest próbą stworzenia świątecznej atmosfery przez duże „Ś” To mały warsztat teatralny zapoznający jego uczestników z genezą i tradycją jasełek, a także tradycją bożonarodzeniową poprzez sztukę jaką jest teatr. Budując ciepłą, świąteczną atmosferę na podstawie scenografii, scenariusza, strojów i przypisanych ról spróbujemy stworzyć świąteczny spektakl odgrywając za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych poszczególne role. W teatrze tym nie zabraknie również wspólnego kolędowania.

W ofercie znalazły się dodatkowo „Etno soboty dla dzieci” – sobotnie spotkania dla najmłodszych podczas, których uczestnicy wyruszają w niezwykłą podróż do świata naszych przodków, by wsłuchując się w opowiastki i legendy czytane w przestrzeni etnograficznej wystawy: Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku, miasto którego już nie ma” dowiedzieć się jak wyglądało życie przed wiekami, poznać dawne obrzędy, zwyczaje i wierzenia odnosząc się przy tym również do czasów współczesnych. Tematyka grudniowych spotkań również oscylowała będzie wokół Świąt Bożego Narodzenia. „Etno soboty dla dzieci” to nie tylko doskonała okazja na spędzenie rodzinnie sobotnich poranków, rozwinięcie wyobraźni u dzieci, ale również na postawienie pierwszych kroków w muzealnej przestrzeni. Grudniowe etno spotkania dla rodziców i dzieci odbędą się 8 i 22 grudnia.

Czas trwania warsztatów: 60 minut
Cena 5 zł/osoba
Wszelkie informacje można uzyskać w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu
tel. 18 266 77 76 lub pisząc na mail: edukacja@muzeum.nowytarg.pl

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas