Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Szczawnica i okolice
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
05.12.2018, 13:07 | czytano: 809

II Rabczański Kiermasz Bożonarodzeniowy (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

Na Deptaku Zdrojowym miał miejsce II Rabczański Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Od fontanny ze słoniami aż do kawiarni Mon Ami rozstawili się ze straganami rękodzielnicy, twórcy ludowi i inni wystawcy z Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości. Na kiermaszu można było kupić przedmioty wykonane z ceramiki, szkła, papieru, tkanin, filcu, włóczki i drewna, bożonarodzeniowe stroiki, zawieszki na choinkę, ciepłe czapki – w sam raz na świąteczne prezenty. Nie zabrakło aromatycznych smakołyków, bez których nie obejdzie się żaden wigilijny stół. Serwowano góralskie oscypki, ogórki, bigos czy placuszki z masłem czosnkowym itp.

W programie kiermaszu znalazło się kolędowanie i śpiewanie z Robcusiami, które umilały czas wystawcom i gościom kiermaszu, był też pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników GOPR.

Nie zabrakło św. Mikołaja, który w zamian za zaśpiewanie piosenki lub wyrecytowanie wierszyka rozdawał upominki licznie zgromadzonym dzieciom i pozował do zdjęć.

Kiermasz miał także akcent charytatywny. Janina Kowalczyk i Jan Surówka poprowadzili licytację choinki, z której dochód został przekazany na rehabilitację małej Lenki Cholewy. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą rozwojową podudzi i stóp, i potrzebuje pomocy. Choinkę wylicytowała pani Józefa Antolak z Rdzawki.

Źródło:UM Rabka-Zdrój, zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij