PM 10: 9 | 18 %
PM 10: 6 | 12 %
18.12.2018, 12:01 | czytano: 1812

Jan Wydra zwycięzcą IV Biegu po(d) choinkę

NOWY TARG. Na terenie obiektu edukacyjnego Nadleśnictwa w Borze Nowotarskim spotkali się biegacze, miłośnicy marszów i marszobiegów oraz amatorzy ruchu na świeżym powietrzu, aby wziąć udział w IV Biegu po(d) choinkę.

Główny bieg został poprzedzony marszobiegiem, który pokonali podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Chatka" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyk”. Następnie na starcie stanęła ponad dwudziestoosobowa grupa uczestników rekreacyjnego marszu. Dziesięć minut później do biegu ruszyło ponad 80 zawodników. Zwycięzcą został Jan Wydra, uzyskując czas 17 minut 51 sekund, natomiast najszybszą kobietą była Karolina Dul z czasem 21 minut 20 sekund. O bezpieczeństwo zawodników zadbali studenci ratownictwa medycznego podhalańskiej uczelni działający w kole naukowym „Ratownik”. Na mecie uczestników witali Kanclerz PPWSZ Janusz Kurzyna oraz dyrektor Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki dr hab. Tadeusz Ambroży.

Nagrodami dla zwycięzców były medale i statuetki, które zostały zaprojektowane przez absolwentkę turystyki i rekreacji PPWSZ Anetę Ziębę. Zgodnie z nazwą wydarzenia najszybsi biegacze – 5 kobiet i 5 mężczyzn – w nagrodę otrzymali przygotowane przez leśników choinki. 25 pachnących drzewek zostało również rozlosowanych wśród pozostałych uczestników marszu i biegu.

Studentki, studenci turystyki i rekreacji Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu prowadzili podczas zawodów animacje dla wszystkich zgromadzonych oraz pomagali przy wydawaniu posiłku regeneracyjnego, który został zasponsorowany przez Rancho Lot.

Biegowi pod choinkę tradycyjnie towarzyszyła akcja charytatywna „Serce za serce”, której pomysłodawczyniami są, wykładowcy akademiccy Podhalańskiej Uczelni, pani dr Małgorzata Wesołowska oraz pani mgr Iwona Hodorowicz. W tym roku dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Chatka" udało się uzbierać 1120,00 zł, a dla Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyk” mnóstwo artykułów spożywczych oraz szkolnych.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wykładowcy i członkowie Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu oraz pracownicy Działu Promocji i Współpracy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Organizatorami biegu byli Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu oraz Nadleśnictwo Nowy Targ.