Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Czarny Dunajec i okolice
Rain
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 37.044 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
08.01.2019, 11:10 | czytano: 1965

Nowotarscy policjanci włączyli się w akcję charytatywną na rzecz chorego chłopca

Tegoroczna edycja noworocznego hokejowego meczu charytatywnego Winter Classic rozegrana została na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. W wydarzeniu wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Mike ma 8 lat i stwierdzony wirus cytomegalii wrodzony. Potrafi on uszkodzić słuch i wzrok oraz doprowadzić do poważnych problemów neurologicznych. W 2012 r. przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego i od tej pory słyszy na jedno uszko. Za dwa lata jest planowana operacja na drugie. Chłopiec jest systematycznie rehabilitowany ruchowo, słuchowo, a mimo to jest dzieckiem nadal leżącym, na razie nie siedzi, nie raczkuje. Jest w trakcie terapii aminokwasowej, która jest kosztowna, ale może przynieść oczekiwane efekty.

Organizatorzy oprócz pomocy chłopcu chcą przywrócić wśród młodzieży zainteresowanie sportem, która niestety zniknęła za ekranami komputerów i telewizorów. W trakcie trwania imprezy zapewnili szereg atrakcji, przeprowadzono również licytacje cennych nagród i sprzętu przekazanego przez darczyńców.

Podczas tej szlachetnej akcji nie mogło zabraknąć stoiska nowotarskiej komendy. Najmłodsi mieli możliwość, usiąść za kierownicą policyjnego quada. Każde dziecko, które odwiedziło policjantów otrzymało ciekawe upominki i opaskę odblaskową, tak bardzo ważną szczególnie o tej porze roku. Chętni mogli obejrzeć także wyposażenie policjanta i przymierzyć m.in. kamizelkę kuloodporną. Podczas spotkania funkcjonariusze osobom zainteresowanym udzielali informacji na temat pracy w policji.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
do pustaków poniżej18:20, 8 stycznia 2019
Tacy jesteście szybcy do dysponowania cudzymi pieniędzmi? To niby takie zabawne? A może ma pokazać jacy jesteście prawi, że widzicie potrzeby dziecka i jego rodziny?
Jesteście prymitywami. Sami dajcie coś od siebie, zamiast mówić co kto powinien zrobić.
kkl18:14, 8 stycznia 2019
I kolejną podwyżkę 500zł brutto od 2020r. też ;-)
Wsparcie konkretne11:18, 8 stycznia 2019
Proponuję jednorazowo przekazać podwyżkę 655 (brutto)zł od każdego polickanta z komendy. 655 x 300 = 196 500 zł (brutto). Bardzo konkretna kwota na pomoc.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij