Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Szczawnica i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.01.2019, 19:23 | czytano: 525

Skrzypnianki i Mali Skrzypnianie z kolędami odwiedzili niewidome dzieci

arch. zespołu

Grupa śpiewacza „Skrzypnianki” pod opieką Moniki Peciak oraz zespół regionalny „Mali Skrzypnianie” pod opieką Anny Mrowcy wraz z kapelą pod prymem Czesława Joniaka byli we wtorek oklaskiwani przez wyjątkową publiczność. Otóż bowiem wybrali się z jasełkami i kolędami i kolędami na spotkanie opłatkowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Swymi żywiołowymi tańcami, góralskimi śpiewami i jasełkami zdobyli sobie serca młodej publiczności z wielu zakątków województwa. Bowiem na ten dzień do Ośrodka przy ul. Tynieckiej w Krakowie dyrektor SOSW Agnieszka Nawrocka zaprosiła nie tylko uczniów skrzypniańskiej szkoły z dyrektor Brygidą Strzęp, ale także reprezentantów wielu drużyn Nieprzetartego Szlaku z całego województwa małopolskiego.

Warto nadmienić, że Nieprzetarty Szlak (obchodzący w 2018 roku jubileusz 60 – lecia swojej pracy) to program pracy ZHP w środowiskach szczególnych – m.in. Specjalnych Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych. To działalność Związku Harcerstwa Polskiego na rzecz osób niepełnosprawnych. Mianem tym  nazywane  są  drużyny  działające w placówkach kształcenia specjalnego, zakładach opiekuńczych, wychowawczych, zespołach opieki zdrowotnej, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej. Nieprzetarty  Szlak skupia  dzieci i młodzież bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności. Niepełnosprawni zuchy i harcerze to dziś prawie 10000 osób wspieranych w rozwoju przez wykorzystanie metody harcerskiej.

Oklaskom i podziękowaniom wdzięcznej publiczności dosłownie nie było końca. Żal tylko, że powrotna droga była daleka, a i zimowa aura zmusiła Skrzypnian do rychłego powrotu.

mat. nadesłany
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Mateusz20:01, 9 stycznia 2019
Wielki szacunek dla pani Moniki Peciak, niezwykła osoba. Gratulacje dla zespołu i powodzenia w dalszych sukcesach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij