Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Szczawnica i okolice
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 84
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
29.01.2019, 18:41 | czytano: 1041

Sprawdź jakość powietrza w gminie Szaflary

Mieszkańcy gminy Szaflary mogą sprawdzać jakość powietrza, dzięki zamontowanemu w Maruszynie czujnikowi powietrza. Mierzy on m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Do tej pory korzystano z pomiarów z miejscowości sąsiadujących z gminą Szaflary, co nie było miarodajne.

Czujnik powietrza został zamontowany w ramach podpisanego 3 kwietnia 2018 r. listu intencyjnego, jako "początek dobrej współpracy z Polską Spółką Gazownictwa, w związku z planowaniem budowy sieci gazowej w gminie Szaflary". Został on zamontowany na budynku Szkoły Podstawowej w Maruszynie - bezpłatnie. Gmina nie ponosi również kosztów udostępniania wyników.

Powodem złej jakości powietrza jest tzw. niska emisja, czyli emisja pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40 m. Jej główną przyczyną jest ogrzewanie domów węglem niskiej jakości, odpadami, a także korzystanie z przestarzałych pieców. Jednym ze sposobów walki ze smogiem jest uświadamianie o ważności czystego powietrza dla zdrowia.

Jakość powietrza można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.powietrzemalopolska.pl. Niebawem informacje o jakości powietrza pojawią się także na stronie Urzędu Gminy www.szaflary.pl

źródło: GCKPiT w Szaflarach, opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
wiesniak11:22, 30 stycznia 2019
do danka furmanka ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
z boku10:22, 30 stycznia 2019
Zamiast ustawić urządzenie koło urzędu w Szaflarach, gdzie jest zakopianka, gęsta zabudowa, teren nizinny to ktos wpadł na pomysł zeby zamontować na Maruszynie gdzie dość często powiewa wiatr. Szkoda że nie zamontowano na Bańskiej, tam wyniki byłyby jeszcze lepsze :)
Ale nasz władza już nie raz ujawniła swoją fantazję, szczególnie przy inwestycjach
rentgen*10:15, 30 stycznia 2019
Ciekawe jak p Wójtowi i niektórym kierowniczkom referatów oddycha sie po przegranej sprawie w Sądzie Pracy i przywrócenie byłego pracownika do pracy po prawie 2 latach? Chyba ciężko i to nie wina powietrza. Nawet stacja pomiarowa nie pomoże
Kompromitacja władz i prawników, ale lojaność ważniejsza
danka furmanka20:15, 29 stycznia 2019
troche ludzi w gminie wymienic i jakość powietrza sie poprawi zdecydowanie
Ciekawski Jan20:04, 29 stycznia 2019
no tak, na szkole to będzie miarodajny , zwłaszcza dla Szaflar Rynek, Boru czy Bańskiej Wyżnej, że o osiedlu cygańskim nie wspomnę . Conajmniej tak "miarodajny" , jak te z sąsiednich gmin ;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij