Piątek, 20 wrzesień 2019, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
06.02.2019, 16:31 | czytano: 2991

Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe 2019

Arch. Podhale24.pl

Aeroklub Nowy Targ wraz z Firmą PCD SALAMI po raz szósty będą organizatorami Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI, które zostały zaplanowane na 22-24 lutego 2019 roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych cieszą się one dużym zainteresowaniem wielu pilotów. Wstępnie zaplanowany został udział 15 balonów na ogrzane powietrze. Obecność swoją zadeklarowało jednak znacznie więcej załóg. Do rywalizacji pod Tatrami zachęca niewątpliwie termin zimowy, kiedy loty organizowane są zdecydowanie rzadziej niż w porze letniej, oraz miejsce ich rozgrywania. Organizatorzy umożliwili udział w imprezie wszystkim chętnym. Ponieważ ilość miejsc dla załóg, które mają zapewnione zakwaterowanie w ramach wpisowego zakończyła się kilka dni po rozesłaniu zaproszeń, pozostali piloci będą mieli możliwość uczestniczenia w zawodach po wpłaceniu symbolicznego wpisowego oraz zorganizowania sobie we własnym zakresie zakwaterowania oraz tankowania gazu. Takich chętnych również nie brakuje.

Ostatecznie liczba zgłoszonych na podhalańskie zawody przekroczyła już 25 balonów. Wśród pilotów obecni będą zarówno debiutanci w zawodach balonowych, jak i piloci z dużym doświadczeniem, w tym członkowie Balonowej Kadry Narodowej. Po raz pierwszy udział swój zadeklarował pilot z Litwy Rimas Kostiuskevicius – jeden z czołowych pilotów Europy i świata.

Na sobotę 23 lutego zaplanowane zostały dwa loty – poranny ok. godziny 8:00 oraz popołudniowy ok. 15:00. W niedzielę start balonów ma się rozpocząć około godziny 12:00.

Organizatorzy liczą na sprzyjającą aurę oraz jak w latach poprzednich duże zainteresowanie publiczności.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
skydiver14:50, 11 lutego 2019
Nie dość, że fajna zabawa, to jeszcze należy im zazdrościć oddechu bez smogu :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij