Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Jabłonka i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
12.02.2019, 13:22 | czytano: 1510

XXIX Spiskie Zwyki (zdjęcia)

W weekend w Niedzicy odbyły się Spiskie Zwyki. To wydarzenie promujące muzykę, stroje, gwarę i zwyczaje Spisza.

Na przełomie lat impreza stała się lokalną tradycją i obowiązkowym punktem w kalendarzu Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy. Dobrym potwierdzeniem tej tezy z pewnością jest fakt, że tegoroczne Spiskie Zwyki były już 29. edycją wydarzenia.

Zwyki tradycyjnie podzielono na dwa tematyczne dni. W sobotę w Muzeum Zespołu Zamkowego w Niedzicy uczestnicy prezentowali umiejętności gawędziarskie, instrumentalne oraz wokalne, a to wszystko ze spiską kulturą w tle. Z kolei niedziela zebrała uczestników i gości w Gminnym Ośrodku kultury w Niedzicy gdzie na deskach sceny prezentowano scenki rodzajowe oparte o lokalne obrzędy, tańce i tradycje. O popularności wydarzenia z pewnością świadczą liczni uczestnicy, którzy zawitali do Niedzicy, aby wspólnie promować spiskie zwyczaje.

Podczas 29 edycji, za tradycyjne doznania były odpowiedzialne zespoły: „Dunajec” z Niedzicy, „Trybskie Dzieci” z Trybsza, „Honaj” z Dursztyna, „Małe Podhale” z Jurgowa, „Mali Frydmanianie” z Frydmana, „Bystry Potok” z Kacwina, „Frydmanianie” z Frydmana, „Mali Toniecnicy” z Krempach, „Młody Jawor” z Krempach, „Niedziyckie Zazraki” z Niedzicy, „Młode Hajduki” z Łapsz Wyżnych, „Dolina” z Krempach, „Hajduki” z Łapsz Wyżnych, „Zielony Jawor” z Krempach i „Czardasz” z Niedzicy.

Wyniki: TUTAJ

m/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
erg14:45, 12 lutego 2019
już mało kto chodzi - już się wypaliła impreza więc powinni ją zaprzestać organizować
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij