Sobota, 04 lipiec 2020, Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Zakopane i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.02.2019, 18:10 | czytano: 3020

Reprezentanci Goszczyńskiego na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie (zdjęcia)

arch. szkoły

Styczeń był dla wielu tysięcy młodych ludzi czasem niezwykłych wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Z Archidiecezji Krakowskiej na spotkanie z Ojcem Świętym do Panamy, na drugi koniec świata udało się 611 osób. W tej grupie byli także uczniowie I LO w Nowym Targu.

Byli to: Kamila Fryźlewicz, Agnieszka Truty, Oliwia Smolarska i Oliwia Wiktor z katechetą ks. Danielem K. Tomczakiem, a także absolwentka Wiktoria Zarębczan.

Światowe Dni Młodzieży to wyjątkowy czas wiary, spotkania, braterstwa, modlitwy, wymiany kulturowej i wielu innych duchowych bogactw. Grupa Nowy Tag do Panamy miała wielką przyjemność uczestniczyć w pełnym wymiarze tego święta młodych.

Czas ŚDM składa się z dwóch części. W pierwszej kolejności odbywają się Dni w Diecezji, w czasie których pielgrzymi mają okazję poznać tradycje, zwyczaje oraz życie codzienne gospodarzy. Uczestnicy z diecezji krakowskiej ten czas spędzili w małej miejscowości Monagrillo w dystrykcie Chitre nad Oceanem Pacyficznym, gdzie spotkali się z niezwykłą gościnnością, życzliwością i ewangeliczna serdecznością.

Druga część ŚDM to wydarzenia centralne pod przewodnictwem papieża. Te odbywały się w Panama City na Cinta Costera oraz w Metro Parku. Na ten czas Panama zamieniła się w wielobarwną stolicę chrześcijańskiej młodości, radości i niezwykłego braterstwa.

Młodzież zapewne na długo zapamięta to wspaniałe doświadczenie panamskie, a także przejmujące i jakże adekwatne słowa Franciszka. Choćby te definiujące młodość jako „Boże teraz” a nie poczekalnie, w której oczekują ludzie na swoje 5 minut życia. Bo jak mówił papież – jutra nikt ci nie zapewni, twoje życie jest tutaj i teraz. Dzisiaj, nie jutro. Lub te, że powołanie to marzenie Boga o naszym życiu i że mamy być wpływowi jak Maryja, najbardziej wpływowa kobieta Świata.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie niestety przeszły do historii…teraz pozostaje zaaplikować w codzienności doświadczoną mądrość, podzielić się zdobytymi owocami z drugim człowiekiem i czekać na rok 2022, by udać się do Portugalii na kolejną odsłonę tego niezwykłego, genialnego i zarażającego czystym Dobrem święta młodych.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
wasyl21:18, 12 lutego 2019
Zazdroszczę
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij