Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 10.512 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
11°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 14.796 km/h Wilgotność: 76 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
20.02.2019, 14:27 | czytano: 2206

Budowa linii kolejowej Kraków-Myślenice coraz bliżej

Fot. UMWM

Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz przedstawiciele gmin zaangażowanych przekazali umowę na opracowanie koncepcji z elementami studium wykonalności dla nowej linii kolejowej Kraków – Świątniki Górne – Siepraw – Myślenice.

Opracowanie, którego podejmie się firma International Management Services Sp. z o.o. ma określić możliwości stworzenia efektywnego i nowoczesnego systemu transportu zbiorowego, który usprawni podróżowanie po obszarze gmin leżących na trasie Kraków-Myślenice.

- To kolejny ważny krok w kierunku budowy linii kolejowej Kraków-Myślenice. Dziś przekazaliśmy umowę wykonawcy na opracowanie koncepcji - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Małopolanie podczas swoich podróży coraz częściej wybierają kolej. Jako samorząd województwa dokładamy wszelkich starań, by siatka połączeń w całym województwie nieustannie się poszerzała, by mieszkańcy z każdego zakątka regionu mogli do szkoły czy pracy dojechać pociągami w jak najlepszych, komfortowych i bezpiecznych warunkach. Linia kolejowa Kraków-Myślenice – to będzie zdecydowanie nowa jakość - dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Firma International Management Services Sp. z o.o, która wygrała przetarg, przez najbliższe kilka miesięcy będzie analizować możliwości poprawy obsługi transportowej wskazanego obszaru, aby określić nie tylko możliwości techniczne czy finansowe inwestycji, optymalny model obsługi, ale przede wszystkim zarysować plan przebiegu nowego połączenia, które w przyszłości usprawni podróże w tej części regionu.

Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 441 tys. zł. W kosztach partycypuje Województwo Małopolskie (33,34 %), gmina miejska Kraków i gmina Myślenice (po 22,22 %), a także gmina Świątniki Górne i Siepraw (po 11,11 %). Zakończenie prac nad opracowaniem koncepcji przewidziano na drugą połowę lipca br.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
smok09:38, 22 lutego 2019
czy my zyjemy dalej w Polsce? czy nie ma Polskiej firmy tylko jakies International Management Services? zamiast Polakowi dac zarobic?
to sie nazywa rePolonizacja, zniszczyc wszystko co Polskie........
hahaha10:49, 21 lutego 2019
Czyżby już prima aprilis?
Jan08:48, 21 lutego 2019
To prawda, że ilekroć zamierzano budować tę linie kolejową, to zaraz wybuchała wojna światowa ... Tak mówili starzy ludzie, bo 2 razy tak było, że gdy tylko zaczną znowu kombinować z tą linią to znak że zbliża się kolejna wojna
Loko01:08, 21 lutego 2019
Ile razy ruszali temat tej lini kolejowej to byla wojna. Chcecie 3 wojne swiatowa?
kalibabka15:14, 20 lutego 2019
A nie dałoby rady przedłużyć tą linię do Pinin?
Pijak15:05, 20 lutego 2019
W końcu życzę se by od razu już zaczęli budować tory z Myślenic do Chabówki przez Rabkę Nowy targ aż do samego jeziora w Czorsztynie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas