Piątek, 20 wrzesień 2019, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
14.03.2019, 10:36 | czytano: 5343

Superszybki internet na Podhalu?

Fot. Piotr Korczak

Jak donoszą branżowe media, spółka Orange we współpracy z firmą Ericsson przeprowadziła w Zakopanem pierwsze w Polsce testy sieci 5G. Superszybki internet bezprzewodowy ma pojawić się w naszym kraju w ciągu najbliższych kilku lat.

W Zakopanem, ze względu na ogromną liczbę turystów korzystających z telefonów, często występują problemy z dostępem do sieci komórkowej i internetu mobilnego. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi firmy Orange, która w 2017 roku podpisała z miastem porozumienie dotyczące rozwoju internetu szerokopasmowego, mieszkańcy wciąż nie mogą się doczekać na obiecaną sieć światłowodową, która rozwiązałby wiele problemów z prędkością i przepustowością obciążonych łączy.

pk/
najnowsze informacje
komentarze
osa16:07, 20 marca 2019
Czyli za kilka lat otwieramy szampany, bo na pewno 5g odmieni nasze podejście do Internetu.
Grzegorz18:13, 19 marca 2019
Link się chyba dobrze nie wkleił: https://...

Proszę nie wklejać linków ani reklam. Moderator.
Grzegorz13:34, 19 marca 2019
Polecam podpisać się pod nową petycją przyspieszającą budowę sieci 5G http://...
pustak21:09, 17 marca 2019
@ kalafior:
Ręce opadają! Organizm ludzki działa na zasadzie impulsów elektrycznych, a 5G zaburza tę komunikację międzykomórkową. Nie masz zielonego pojęcia o tych sprawach.
kalafior13:52, 17 marca 2019
Przy 4G też wielu krytykowało nową sieć, że będzie dla nas niebezpieczna. Nie ma się co przejmować tymi bzdurami tylko cieszmy się że niedługo 5G będzie dostępne w naszym kraju.
pustak10:48, 17 marca 2019
Ta firma jest od zarabiania pieniędzy, a nie od rozbudowy sieci - to niech im zrobi kto inny. Nawiasem mówiąc, ta firma u siebie we Francji ostatnio zwolniła na masową skalę tysiące pracowników, uważajmy w Polsce na nią.
~a~08:04, 17 marca 2019
Orange może się weźmie w końcu za światłowody bo odkąd w ich ofercie pojawiło się opcja do 10mb/s to dalej tylko tyle działa w mojej okolicy a rozbudowy sieci nie widać....
pustak20:55, 16 marca 2019
@ obserwator:
Technologię 5G rozwijano na Zachodzie w latach 70-tych XX wieku. W pewnym momencie wybadano że w trzecim pokoleniu dochodzi do niebezpiecznych mutacji genetycznych, ponieważ dotychczas człowiekowi nieznane na drodze ewolucji promieniowanie elektromagnetyczne zaburza proces reprodukcji DNA. Nauczcież się ludzie najpierw elementarnych przynajmniej rzeczy o tym czym jest 5G a dopiero potem zabierajcie w tej sprawie głos. To jest bardzo dobrze przetestowana 50 lat temu na Zachodzie technologia, więc nie kombinujmy z testowaniem jej przez jeden tydzień.
obserwator20:10, 16 marca 2019
Rozwiązanie problemu bardzo proste . Trzeba stworzyć dwie grupy ochotników . Jedna spędzi tydzień między antykami 5G druga daleko od anten. Po tygodniu porównamy dwie grupy.
Z tego co wiem pracownicy EMITELa mają zakaz pracy niż kilkadziesiąt minut przy nadajnikach.
pustak18:21, 16 marca 2019
@ Sopel:
Z całym szacunkiem, ale to Ty zdajesz się nie za bardzo wiedzieć o co chodzi z 5G. Zaburzenie funkcjonowania jonów w organizmie to głównie problemy z mózgiem i genami. Pod wpływem 5G dochodzi do mutacji genów. Dowiedz się jakie parametry mają nadajniki telefonii komórkowej (obecnie, więc jeszcze nie 5G nawet) w Polsce a jakie w Szwajcarii (nie trzeba do tego być naukowcem) i dowiedz się że jest różnica kilku rzędów wielkości. Dowiedz się że pierwotnie przed laty technologia 5G powstawała jako broń biologiczna. Dowiedz się że 5G wywołuje schizofrenię i inne bardzo poważne schorzenia. Dopiero wtedy będziesz miał prawo zarzucić mi że mam na ten temat blade pojęcie, nie wcześniej.
sopel11:35, 16 marca 2019
pustak, z tego co piszesz o jonach to widać, że masz blade pojęcie o czym mowa. Na poziomie jonów, he he, jak posolisz zupę to też masz oddziaływanie na poziomie jonów. Używasz mydła i tez masz oddziaływanie na poziomie jonów.
Praktycznie wszystko co robisz i odczuwasz zmysłami to efekt zaburzania na poziomie jonów. O wszystkim można powiedzieć że zaburza komunikację na poziomie jonów. Takie ogólne hasło dla niedouczonych pod które można podciągnąć co tylko się chce. Ze względu na ogólność nikt nie udowodni słuszności albo niesłuszności takiego twierdzenia. Pokaż moze jakieś wyniki badań jak pole o konkretnych parametrach (moc, natężenie,częstotliwość, czas ekspozycji) wpływa na jakiś mechanizm przekazywana informacji między neuronami np pomp jonowych , to bedzie mozna zacząć dyskusję jaki jest tego związek z GSM i człowiekiem. Tylko to byłaby dyskusja dla naukowców a nie forum p24, z całym szacunkiem. Jak na razie takich potwierdzonych badań nie ma, więc niektórzy bajkopisarze i zwolennicy teorii spiskowych mają pole do popisu
pustak00:10, 16 marca 2019
@ Pasterz:
5G zaburza funkcjonowanie organizmu człowieka na poziomie jonów, przez co zaburzona zostaje komunikacja poprzez neurony z mózgu i do mózgu, i to jest fakt, zmierz się merytorycznie z samą informacją, a nie atakuj tych którzy ci tę informację przekazują.
PasterzPPP20:22, 15 marca 2019
Przyszedłem tu czytać komentarze oszołomów anty5G i się nie zawiodłem
pustak17:37, 15 marca 2019
@ Sopel:
Te częstotliwości zaburzają funkcjonowanie jonów w organizmie - to fakt dowiedziony. Natomiast twórcy tych technologii obawiają się o inne skutki ich stosowania, ponieważ cała ewolucja gatunku homo sapiens odbywała się bez ich obecności. Jak wiesz z biologii (ale być może jesteś zbyt wielkim inżynierem informatykiem aby znać się na biologii) na bazie jonów wszystko w człowieku pracuje, a zwłaszcza mózg.
sopel17:09, 15 marca 2019
pustak, pomyśl trochę, skoro technologia nie była jeszcze nigdzie testowana, to skąd wiadomo że jest szkodliwa. Nie ma żadnych badań na ten temat (czyli 5G a organizm żywy), tylko spekulacje i teorie spiskowe. Sam fakt, że technologia używa wysokich częstotliwości niczego nie dowodzi, bo moc sygnału jest bardzo słaba. Były prowadzona badania nad słabymi sygnałami o wysokich częstotliwościach i nie pokazały żadnych zagrożeń, z prostego powodu - były za słabe aby na cokolwiek żywego oddziaływać. Potencjalne zagrożenie mogło być jeżeli ktoś stykał się z bliska (czyli odległośc liczona w centymetrach) z silnym źródłem (np z nadajnikiem) i przed długi czas ( kilka tygodni bez przerwy) Tylko to nie ma nic wspólnego z tym co jest w wypadku telefonów. A i tak zespół badaczy stwierdził że jakieś zagrożenie może być, ale nie jet pewne jakie i jak duże. Kiedyś ludzie bali się kolei, potem elektryczności, samochodów... i jakoś nic się nie stało. Kiedy budowano pierwsze maszty komórkowych BTSów tez były protesty, ludzie mieli masowo umierać na raka "od promieni", no i jakoś nie umarli.A teraz ktoś rzuca teorie o zagrożeniu przez GSM 5G , następni powtarzają bez sprawdzenia i po paru dniach wszędzie piszą o zagrożeniach. No i wygląda że skoro wszedzie piszą to one są , A tak naprawde to bzdury.
pustak14:12, 15 marca 2019
@ abc:
Słyszałem jak na studiach informatycznych profesor na zaliczeniu z projektowania miał zwyczaj walić na chybił trafił po klawiaturze, a potem krok po kroku analizował co mu wyskoczyło na ekranie i student miał wszystko wytłumaczyć dlaczego dzieje się w programie coś tak a nie inaczej. Zastosujmy tę metodę i wrzućmy, dla wyeliminowania tej opcji oczywiście, najbardziej skrajne pytanie: czy ktoś w Polsce czerpie jakąś materialną korzyść z tego że to na Polakach jest testowana technologia 5G? Czyjś interes czy głupota? Niech może na Niemcach albo na Skandynawach sobie testują 5G, a nas niech zostawią w spokoju, bo myśmy się już dość nacierpieli przez komunę i okupację.
abc02:07, 15 marca 2019
Tak jest... dajmy się zabić za szybszego neta... 5g powinno być zakazane.
pustak21:42, 14 marca 2019
@ oczytany czytelnik:
Gdybyś potrafił szukać informacji w Internecie tobyś wiedział że 5G to jest niezbadany jeszcze teren ludzkiej działalności. Wysokie częstotliwości promieniowania elektromagnetycznego zaburzają funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Kto godzi się na to aby na Polakach robiono sobie doświadczenia z 5G?
5gdepopulacja13:50, 14 marca 2019
technologia wojskowa do inwigilacji i szybkiego przesylu danych miedzy maszynami ,a internet wcale szybszy nie bedzie dla zwyklych uzytkownikow. depopulacja .
miasteczkowy12:21, 14 marca 2019
.
miałeś chyba na myśli kabel światłowodowy bo to co jest doprowadzane do mieszkań tak raczej trzeba nazwać. Pokaż mi w NT kto daje 1000Mb/s
dzim12:03, 14 marca 2019
najpierw niech wszystkie sieci komórkowe zrobią porządek z zasięgiem na Podhalu a dopiero potem wprowadzają nowe technologie bo co mi z 5G skoro niema dobrego zasięgu i ta usługa nie będzie działać tak jak powinna
oczytany czytelnik11:30, 14 marca 2019
Krowy nie bedom dawać mleka! Dzieci bedom horować!
.11:21, 14 marca 2019
W Nowym Targu światłowód już jest w zasadzie wszędzie. Ociągają się w Zakopcu
cichowianin11:04, 14 marca 2019
Szkoda, że we wsiach na Podhalu zasięg sieci komórkowej jest nadal tak kiepski, żeby gdzieś zadzwonić to trzeba wychodzić gdzieś na wzniesienie.
czytelnik10:55, 14 marca 2019
Nic dobrego to 5G poczytajcie sobie drodzy czytelnicy jakie zagrozenia dla zdrowia i zycia niesie to ustrojstwo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij