Sobota, 25 maj 2019, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
15.03.2019, 17:57 | czytano: 2900

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

fot. Piotr Korczak

Kilkudziesięciu przedstawicieli małopolskich samorządów wzięło udział w kolejnym Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski, podczas którego omówiono najważniejsze sprawy województwa.

W Forum uczestniczyli m.in. marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i Anna Pieczarka, z zarządu województwa. - Nasze spotkanie jest okazją do rozmowy o problemach ważnych dla małopolskich samorządów i dla mieszkańców regionu - podkreślił marszałek.

Inwestycje w nowoczesną infrastrukturę, walka o czyste powietrze, rozbudowa ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych były głównymi zagadnieniami poruszanymi przez marszałka Witolda Kozłowskiego podczas dzisiejszego Forum wójtów, burmistrzów i prezydentów Małopolski, które odbyło się w Bukowinie Tatrzańskiej.

W naszych działaniach wzmacniamy takie podejście do rozwoju regionu, które pozwoli rozwijać województwo dynamicznie, ale i jak najbardziej harmonijnie. Wiemy, że nie można zaniedbać potencjału żadnej gminy. Że ich wszystkie szanse rozwojowe musimy dobrze rozpoznać i jak najlepiej wykorzystać - dodał Witold Kozłowski.

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski działa przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji od 2000 roku. Członkami – założycielami Forum było 98 wójtów i burmistrzów z gmin województwa małopolskiego. Obecnie Forum gromadzi ponad 168 członków spotykających się na comiesięcznych zjazdach. Zgodnie ze Statutem głównym celem działania Forum jest prezentowanie opinii członków Forum w sprawach dotyczących doskonalenia poziomu i sprawności funkcjonowania samorządu terytorialnego. Forum to opiniotwórcza grupa samorządowa, oparta na wspólnocie interesów zawodowych, niezależna od sympatii politycznych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pustak16:59, 18 marca 2019
@ praktyk:
Ale ciężko główkowali, och, och, och! Aby na te fundusze unijne się załapać to trzeba mieć 50% swoich środków i resztę daje UE (tzn. najpierw rząd RP w zębach te środki do Brukseli przyniósł, zawsze o tym pamiętajmy). Wystarczy poprzesuwać środki własne jakie gmina posiada żeby mieć na daną inwestycję tę połowę kasy i bieżące braki załatać pożyczką zaciągniętą w banku, a to właśnie banki ciężko główkują jak by tu nakłonić gminy do zaciągania u nich pożyczek. Po jakimś czasie dochodzi do tego że gmina zaciąga pożyczki na pożyczki, musi sprzedawać domowe srebra w postaci cennych nieruchomości, a na koniec robi się "prezent" następcy, samemu ewakuując się w porę ze stołka wójta na stołek w powiecie, województwie, tudzież innych lukratywnych synekurach (gdzie karuzela stanowisk rzuci). Przychodzi nowy wójt, pokwęka pokwęka że poprzednik straszne zadłużenie zostawił po sobie, po czym, o dziwo, idzie w jego ślady i również na potęgę zadłuża gminę, żeby później karuzela stanowisk przerzuciła go w inne miejsce, a następca znowu będzie kwękał że długi, po czym, o dziwo, znowu idzie w ślady poprzednika, i tak non stop.
praktyk09:10, 18 marca 2019
Środki w tej perspektywie dla samorządów się już kończą. Apogeum konkursów było w latach 2016-2018. Który samorząd wtedy nie sięgnął po środki to sobie poczeka, a ze 3-4 lata na kasę z nowej perspektywy, jeżeli będziemy w UE i jeżeli będziemy to jeszcze nie wiemy na co będą wydatkowane, czy będzie więcej pożyczek niż dotacji itd.. W tym roku są jakieś pieniądze na tzw. PSZOKi, trochę kasy na projekty miękkie, edukacyjne i kilka milionów na piece jesienią. Szacun dla burmistrzów i wójtów, którzy we wspomnianych wyżej latach ciężko główkowali ale dostali kasę dla swoich samorządów.
Hmm09:20, 17 marca 2019
A gdzież to nasz wójt? Zaginął w drodze? W pracy obwieścił, że jedzie na forum. A już wiem, zdjęcie robił i dlatego sam na nim niewidoczny.
Mieszkanka08:45, 17 marca 2019
Może kolejne ścieżki rowerowe dla samochodów? Świetnie się gminy rozwijacie .... Białka Tatrzańska, tzw kurort nadal bez kanalizacji. Na to pieniążków nie ma ? Za to są na bezsensowne przepychanie koryt rzek, na budowanie dróg tam gdzie nie trzeba, na betonowanie całego Podhala. Zezwolenia na masowe inwestycje, osiedla domków letniskowych byle gdzie, budynki deweloperskie zasłaniające wszystko- to jest ten rozwój?. Wszędzie śmieci, wody brudne, powietrze okropne, ludzie nadal palą śmieciami, zero swiadomisci. Dziwię się że jeszcze ktoś tu przyjeżdża ...
pustak18:38, 15 marca 2019
Inwestycje w nowoczesną infrastrukturę, polegające na kolejnym, entym już zrywaniu kostki z chodnika w jednym i tym samym miejscu? Inwestycje polegające na remontowaniu budynków publicznych, które absolutnie nie potrzebują żadnego kolejnego remontu, jak np. magistrat w rodzinnym Krościenku pana marszałka? Rozbudowa ścieżek rowerowych, żeby pod płaszczykiem sportu i rekreacji wedrzeć się do lasów i terenów chronionej przyrody, żeby potem te tereny zaśmiecić psującymi krajobraz budynkami, których teraz postawić tam na szczęście wciąż nie wolno?
Czy tym wszystkim wójtom i burmistrzom będzie przynajmniej ręka drżała gdy będą w imieniu swoich wyborców podpisywać z bankami wieloletnie, wielomilionowe pożyczki na te bardzo często niepotrzebne inwestycje? Nie możemy jako Polacy cicho siedzieć, bo ewidentnie chcą z nami zrobić to co z Grekami. Tam też najpierw było dużo trąbienia o szansach rozwojowych i inwestycjach (np. pod olimpiadę 2004), a potem skończyło się to zablokowaniem pieniędzy dla wszystkich Greków w bankomatach, koszmarnym bezrobociem, redukcją zarobków o 40 procent, a to prawie połowa wynagrodzenia za pracę. Ja nie chcę żeby mi zabrano połowę pensji i myślę że przyszłe pokolenia Polaków też tego by sobie nie życzyły.
podwładny18:08, 15 marca 2019
zróbcie kanalizacje BRUDASY !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij