Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.03.2019, 22:30 | czytano: 3605

List. "Rozesłanie druków 10 dni po terminie opłat jest świadectwem lekceważenia mieszkańców"

"20 marca mieszkańcy Nowego Targu otrzymali nowe, wyższe druki przekazów, za pomocą których mają regulować opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe stawki opłat są o ponad 50% wyższe od poprzednich, a druki zostały dostarczone dziesięć dni po terminie płatności!" - pisze nasz czytelnik.

"Jest to w każdym aspekcie dowód arogancji burmistrza Watychy i jego urzędników! Podniesienie opłat w sposób tak bardzo znaczny wymaga wyjaśnienia mieszkańcom przyczyn tej bulwersującej decyzji. Ponadto rozesłanie druków 10 dni po obowiązującym terminie opłat jest świadectwem lekceważenia mieszkańców przez obecne władze miasta. Poprzednio za trzy kubły (popiół, odpady zmieszane i tworzywa+metal) opłacałem 68 zł. Nowa stawka wynosi 104" - kończy list.

Nazwisko do wiadomości redakcji.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
wicek12:25, 24 marca 2019
Smieci to odpad na którym zarabiają producenci pańtwo i płacą obywatele a oszcządzanie sortowanie to puste slogany i to jest epoka śmieciarzay.
Produkowanie towarów dobrych trwałych naprawialnych oraz stosowanie opakowań zwrotnych nie jest na rękę producentom i państwu bo był spadek dochodu państwa o 20-30%.
Jak zacznie brakować surowców przyszłe pokolenia przeklną nas.
energetyk15:31, 22 marca 2019
UE wymusza na nas działania w kierunku ochrony i poszanowania środowiska naturalnego, to my przez lata cieszyliśmy się ciepłą wodą w kranie oczywiście tylko politycznie, aż doszliśmy do ściany po wielu kolejnych przesunięciach terminów naliczenia wysokich kar. Jestem za ochroną środowiska i poszanowaniem zasobów naturalnych co niestety kosztuje. Cena 13 zł/ mieszkańca, to i tak za niska, kto inaczej twierdzi to albo przekręt, któremu taniej spalać śmieci i nas truć albo liczy, że ktoś za niego zapłaci. średnio mieszkaniec Nowego Targu wytwarza ok 300kg/rok, a koszty zbiórki i zagospodarowania są na poziomie 800zł/tonę, więc rachunek jest prosty 0,3x800=240:12=20 zł/ mieszkańca, ( minus parę złotych za sprzedaż surowca), to system i tak się nie spina i prawdopodobnie Miasto będzie zmuszone szukać brakującej kasy. Ceny rosną bo jest to naturalna konsekwencja dbania o swoje otoczenie. Spalarnia jako uzupełnienie recyklingu odpadów wyeliminowałaby składowanie odpadów a tym samym zatrzymałaby dalszy wzrost cen, w przeciwnym wypadku będziemy płacić dwa razy więcej i dalej degradować środowisko.
Życzliwy12:20, 22 marca 2019
Gminy w centralnej Polsce ustalają opłaty wg ilości zużycia wody 1 kubik wody x stawka za śmieci n/p 12zl sortowane a 30 zł zmieszane a uzasadniają tym że trudno jest ustalić ilość osób w domu a na Podhalu ta ilość też jest trudno ustalić/kwatery turyści/jak nasi radni na to wpadną to wtedy dopiero będzie drogo
Gorol z gorc11:36, 22 marca 2019
Do janusz widelec. Puknij sie i sprawdz kto zgodzil sie na narzucenie stawek oplat za skladowanie smieci na wysypiskach. Ogladnij sobie konferencje prasowa premier Kopacz. Jak obiecala ze prad, smieci nie beda drozec. Od 2020 roku znowu smieci podrozeja jezeli nie bedzie segregacji bo stawka za skladowanie na wysypisku znowu urosnie. Wykazy cen sa ogolno dostepne. A nasze firmy nie sortuja nawet samej zoltej frakcji bo nawet zaplecza do tego nie maja
Nazwisko do wiadomosci redakcji09:52, 22 marca 2019
Nie płaci się za kubły tylko od ilości mieszkańców. 13 PLN od osoby za LUKSUS odebrania spod domu śmieci wytworzonych przez cały miesiąc , a proszę sprawdzić jest tego trochę, siedem razy w miesiącu ( 2x zmieszane,2x metal+torzywa,2x bio+popiół, 1x szkło lub papier) samochodem specjalistycznym z kierowcą i ładowaczem lub dwoma to naprawdę nie jest cena z kosmosu. To jest taniocha i trzeba korzystać bo tak tanio już NIGDY nie będzie.
ali08:13, 22 marca 2019
Rozdawnictwo ta sie kończy wszystko idzie w górę . Jak rząd da ci 500 zł to tylnymi drzwiami zabierze 800 . Podwyzka to nie jest wina burmistrza a firmy która je przyjmuje od konsorcjum .
mwm08:05, 22 marca 2019
Janusz Widelec jesteś ciemny jak tabaka w rogu.Szkoda, żę nie napiszesz, iż to wina Kaczyńskiego. Od jakiegoś czasu ogłaszane były przetargi, ale zmowa firm wywożących śmieci spowodowała właśnie takie ceny.Więc pytam co do tego ma 500 +.
Smutek07:50, 22 marca 2019
Jak trzeba poskarżyć się do portalu to ten czytelnik wie gdzie trzeba czytać a jak był artykuł o podwyżce to czytelnik nie przeczytał. Dość wybiórczo czyta Pan
Joki07:47, 22 marca 2019
Ceny śmieci idą wszędzie w górę więc nie ma nic bulwersującego. To było wiadome od dawna. A ja dostałem druk spokojnie w terminie. Może więc osoba anonimowa po prostu sama ze spóźnieniem odebrała.
Claus Barbie07:09, 22 marca 2019
W gminie Czorsztyn za sort. 90zl/osobę/kwartał
pamietający06:04, 22 marca 2019
Januszu Widelcu-Twojej partii"piniendzy ni ma i nie bendzie"-już podziękowaliśmy ponad trzy lata temu i jeszcze podziękujemy w tym roku!!Gdzie moje pieniądze z OFE,GDZIE 250 MILIARDÓW Z VAT-U???Twojemu guru też podziękujemy za "akcje widelec"-ufam że wiesz o co kaman?
esbek23:02, 21 marca 2019
Ludzie to nie mają większych zmartwień. Co jest większym problemem wysokość opłaty czy termin dostarczenia informacji o płatnościach? Według informacji oferta, a więc cena za śmieci została wybrana 2-3dni temu. Od dawna są wszędzie informacje o wzroscie cen za odbiór śmieci., więc nie ma co się diwić. Ja w swojej miejscowości płacę ponad 20zł za sortowane śmieci...
Janusz Widelec23:00, 21 marca 2019
Coś nie bardzo jest to możliwe, bo gdzie bioodpady? gdzie papier? Stawki są koszmarne. Ale podziękujcie za to waszej kochanej partii 500+.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij