Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.04.2019, 21:04 | czytano: 2300

Nowe i stare portki, opaski i spódnice góralskie cieszą się nadal popularnością

Już po raz drugi w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznej odbyło się targowisko strojów regionalnych, rękodzieła i wszystkiego co związane z góralszczyzną. Wydarzenie to zorganizował oddział Związku Podhalan z Łopusznej. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Mateusz Buła, prezes oddziału.

- Widać coraz większe zainteresowanie naszym targowiskiem. W tym roku pojawiło się w Łopusznej kilkunastu wystawców - mówi prezes Buła. - Asortyment był naprawdę przeróżny. Były skrzypce: chodniki, portki, serdoki, paski, swetry czy spódnice góralskie zarówno te nowe, jak i stare.

Targowisko zostało zorganizowane na zasadzie otwartego targu, na który każdy mógł przyjść i przynieść coś na sprzedaż. Warunek był jeden: musiało to być związane z kulturą góralską lub rękodzielnictwem ludowym.

Jak mówi Mateusz Buła, wydarzenie to na pewno będzie kontynuowane i wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Związek Podhalan oddział Łopuszna.

js/ zdjęcia Jan Malinowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
sukniorz15:04, 11 kwietnia 2019
No nareście cosik dobrego, bo z Miasta ruguja góralszczyzne,
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij