Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.04.2019, 21:20 | czytano: 1509

Uroczystości Katyńskie w Nowym Targu

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" wraz z PGRH "BŁYSKAWICA zaprasza mieszkańców Miasta i okolicy na uroczystą Mszę Świętą do kościoła św. Katarzyny w Nowym Targu w dniu 10 kwietnia na godz. 18,00.

"My, martwi chcemy by pamięć żyła,
Wraz z ziemią, naszą krwią obryzganą,
Aby w umysłach na zawsze była:
Zbrodnia Katyńska - nie zapomnianą"

5 marca 1940 roku w Moskwie, na Kremlu, rząd rosyjski podjął decyzję o zbrodni ludobójstwa na Narodzie Polskim. Decyzja ta była faktycznym wyrokiem na Polskę. Na zagładę skazani zostali nie tylko bezbronni polscy jeńcy - oficerowie generałowie Wojska Polskiego, ale także polskie elity, które dostały się pod sowieckie panowanie . Byli to między innymi oficerowie i funkcjonariusze policji, urzędnicy państwowi i samorządowi, oficerowie Korpusu Ochrony Pogranicza, Służby Więziennej, nauczyciele, lekarze, profesorowie wyższych uczelni, adwokaci, sędziowie, inżynierowie, leśnicy, bankowcy, księża katoliccy i duchowni innych wyznań.

Katyń jest bezdyskusyjnym dowodem dającym świadectwo o świecie rządzonym przez ludzi wyzwolonych od Boga. Polscy Męczennicy Wschodu czynnie włączają się we współczesną dyskusję o wolności i patriotyzmie. Swoją ofiarą służby, krwi i cierpienia przypominają nam, że honor, wolność i niepodległość Polski i Polaków są cenniejsze niż życie. Katyń przypomina, że honor i wolność nie chodzą drogami kłamstwa, propagandy, złodziejstwa, niesprawiedliwości i nieuczciwości. Niepodległości i suwerenności nigdy nie jest po drodze ze zdradą i kolaboracją. Dlatego Katyń niech będzie stale obecny w naszej świadomości i pamięci.

Gdyby nie było zbrodni ludobójstwa Golgoty Wschodu, nie byłoby 96 ofiar katastrofy Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r., o których nie wolno nam również zapomnieć

Po uroczystej Mszy św. pod Krzyżem Katyńskim oddamy hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej składając kwiaty i zapalone znicze.

źródło: organizatorzy
najnowsze informacje
komentarze
Jadwiga Nieckarz19:27, 11 kwietnia 2019
Bardzo wszystkich przepraszam macie racje, powinno być - "rząd radziecki" lub jak kto woli "rząd Związku Radzieckiego" czy też Sawieckowo Sojuza
Wicher18:39, 11 kwietnia 2019
Do Tadeusz Morawa syn żolnierza AK-WiN !

A kiedy to w tym roku pójdzie Pan z żydami pod rękę na cmentarz żydowski w Nowym Targu ???
"rząd polski" do Wicher16:41, 11 kwietnia 2019
Głównie ignoranci, dla komunistów był to rząd Związku Radzieckiego czy też Sawieckowo Sojuza. Zwyczajnie była to zbieranina głównie Żydów (Mołotow), Gruzinów (Stalin i Beria) i całej rzeszy pomniejszych zbirów. Jednak dla dzisiejszej polityki bardziej pomocna jest nazwa "rząd rosyjski".
Tadeusz Morawa syn żolnierza AK-WiN15:56, 11 kwietnia 2019
Do Wicher

rosyjski pisze się z małej litery bo to przymiotnik
Wicher11:38, 11 kwietnia 2019
Cyt z tekstu ! " 5 marca 1940 roku w Moskwie, na Kremlu, rząd rosyjski podjął decyzję o zbrodni ludobójstwa na Narodzie Polskim." Chciałem zauważyć że w tym okresie to nie był rząd Rosyjski tylko rząd bolszewicki i tylko ignoranci i komuniści twierdzą że to był rząd Rosyjski !!! Ten ówczesny rząd bolszewicki wymordował 20 mil Rosjan !!!
SMO LEŃ SK15:30, 10 kwietnia 2019
Wznieśmy
Ręce Wernyhory
Niechaj znikną te upiory
Polska nie jest upodlona
Nasza Podniesiona Głowa
Bo choć miejsce to tragiczne
Świadkiem zdarzeń bardzo liczne
Bohatersko tak zdobyte
Teraz zdradą jest Przeryte
Hegemonię ,mord i przemoc
Zamienimy w Polską Moc !!!!
Dość intrygi tej zuchwałej
Teraz Dzień jest Naszej
Chwały-Polska nie jest
upodlona !!!!!!!
NASZA PODNIE-
-SIONA GŁOWA
TYLKO STAŃCZYK
ZADUMANY-CZY NAD
SOBĄ PŁAKAĆ MAMY ?
Pamiętający12:15, 10 kwietnia 2019
Katyń - Smoleńsk.
Myśmy już przy Tablicy Pamięci w N.T. byli, cześć oddali.
R i P.
Tak już będzie co roku. Amen.
Pamiętający
miejscowa09:06, 10 kwietnia 2019
Czemu tych uroczystości nie organizuje wydział promocji z panią burmistrz ?
Honorność i swawola08:13, 10 kwietnia 2019
"Polak wolność przesypia, śpi długo, do woli, a budzi się wtedy gdy już jest w niewoli"
Poczekamy zobaczymy06:37, 10 kwietnia 2019
A myśmy dalej z tych tragedii nie wyciągnęli właściwych wniosków. Nie pomogli nam rzekomi sojusznicy w 1939 r.(wręcz to oni do tamtej wojny doprowadzili), nie było z nich pożytku po 2010 r.i nie będzie kiedykolwiek indziej. Na szczęście Putin wyraźnie powiedział, że w przypadku prowokacji z Polski, odpowiedź będzie bezpośrednio dla Ameryki.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij