Poniedziałek, 19 sierpień 2019, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Jabłonka i okolice
Clouds
28°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clouds
27°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clouds
29°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clear
28°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 42
Clouds
28°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clouds
28°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.04.2019, 16:45 | czytano: 1516

Uroczystości Katyńskie w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Golgota Wschodu - pod tym hasłem kolejny rok z rzędu odbyły się obchody z okazji rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz Katastrofy Smoleńskiej organizowane przez Wydział Kultury Starostwa Powiatowego w Zakopanem.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Następnie w uroczystym pochodzie uczestnicy oraz poczty sztandarowe przemaszerowali na cmentarz przy ul. Nowotarskiej.

Pod pamiątkową tablicą, w której znajduje się ziemia z ważnych dla Polaków miejsc - Katynia, Charkowa, Wołynia czy Smoleńska, ks. dziekan Bogusław Filipiak odmówił modlitwę w intencji zmarłych i pomordowanych.

Następnie przedstawiciele władz oraz zakopiańskich służb i instytucji złożyli wiązanki kwiatów i znicze.

W uroczystości wzięli udział m.in. Starosta Piotr Bak, Burmistrz Leszek Dorula, komendanci Straży Miejskiej i Straży Pożarnej oraz uczniowie zakopiańskich szkół.

pk, zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zwiazkowiec15:04, 14 kwietnia 2019
i ta pani pracuje w wydziale kultury w Urzedzie Miasta , za takie zachowanie jakie praktykowała w Poroninie to powinna mieć zakaz pracy w tak szanowanej instytucji PANIE BURMISTRZU PROSZĘ TA PANIA USUNAC W CIEN
janek09:09, 14 kwietnia 2019
taka wielka uroczystość a obok Burmistrza pani która wyleciałą z Poronina za szkodliwe działania na rzecz GOk
Polin20:51, 13 kwietnia 2019
Polecam wszystkim do cierpliwego obejrzenia. Warto, bo o tym się nie mówi.

https://...
"Prawda jest najbardziej nieprawdopodobna"

Proszę nie wklejać linko. Moderator.
miejscowy19:22, 12 kwietnia 2019
bzdzry i glupota!
To jest problem na dziś07:06, 12 kwietnia 2019
A kiedy na ulicach Zakopanego będzie publiczny marsz z udziałem tych wszystkich światłych i "znających" historię samorządowców przeciw antypolskiej amerykańskiej ustawie nr 447?
Polityka politowania godna07:01, 12 kwietnia 2019
A co ma wspólnego Zbrodnia Katyńska z Rzezią na Wołyniu? Masakrę Polaków na Wołyniu urządziły siły polityczne które dzisiaj tam rządzą i nie pozwalają przenosić na cmentarze szczątków naszych Rodaków. Ale to według posłów ostatnio krążących po Podhalu - nasz sojusznik - w czym, do czego? Wszystkie te tragedie wynikły z tego, że "sojusznicy" w 1939 roku zawiedli. Stalin według umów z Hitlerem tez miał dużo wcześniej napaść na Polskę ale czekał na ruch naszych "sojuszników". Teraz datę wybuchu II wojny światowej próbuje się obchodzić 17 września (na Westerplatte już rządzą Niemcy). Róbmy tak dalej a zagłada Polski będzie trwała w najlepsze.
Ferdek20:41, 11 kwietnia 2019
A co ma wspólnego Zbrodnia Katyńska z samolotem rozbitym pod Smoleńskiem, który był co najwyżej elementem międzymafijnych porachunków?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij