Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.06.2019, 16:00 | czytano: 1248

Rocznica wyborów w 1989 roku

NOWY TARG. Komitet Obywatelski'19 zaprasza Mieszkańców Podhala na otwarcie wystawy plenerowej "30 lecie pierwszych wolnych wyborów z dnia 4.czerwca 1989 roku".

Wernisaż odbędzie się we wtorek 4. czerwca br. o godz. 18.00 obok Ratusza.

Spotkanie będzie mieć charakter patriotyczny - w programie przewidziano odśpiewanie hymnu narodowego, kilku pieśni - w tym "Mury", wspomnienia uczestników wydarzeń sprzed 30 lat, a także - rocznicowy tort.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w obchodach rocznicy wyborów w 1989 r.

s/
najnowsze informacje
komentarze
maverick20:51, 4 czerwca 2019
@ Wicher:
Piszesz (ż)ydzi z małej litery, przekręcasz nazwę najlepszej gazety w Europie środkowej, odgrzewasz problemy z faktyczną ustawką, która faktycznie miała miejsce w Magdalence i przy okrągłym stole, tak jakby nagłaśnianie dzisiaj tej kwestii coś dobrego miało nam przynieść, a potem pytasz się co to znaczy język konfrontacyjny. Ja również nie kupuję narracji GW i TVN, co wcale nie oznacza że zaraz łyknę Twoją skrajną, żeby nie powiedzieć zoologiczną, narrację.
Wicher17:18, 4 czerwca 2019
Do maverick !

Co to znaczy język konfrontacyjny ?
maverick09:00, 4 czerwca 2019
@ Jasiek:
Nie podoba mi się Wicher z jego konfrontacyjnym językiem, ale tak samo nie mogę się zgodzić z Tobą. Jest historycznym już faktem że przemiany ustrojowe w 1989 roku w Polsce odbywały się bezkrwawo, w czym zresztą wielu historyków upatruje bodaj największą wartość tej pokojowej rewolucji. Nie epatuj się tak strasznie liczbą 10 milionów członków, bo to były inne czasy, dla przykładu dekadę wcześniej jeszcze więcej Polaków było członkami PZPR, po czym wyrzuciło czerwone legitymacje na znak protestu.

@Veto:
Oni nas chcą osaczyć finansowo długami nie do spłacenia przez kraj UE drugiej prędkości, a do grupy państw tzw. pierwszej prędkości w UE nie należymy i nigdy nawet nie było takiego planu abyśmy kiedykolwiek należeli, jesteśmy peryferium. Dlatego ten problem, tzn. że będziemy płakać że musimy te kredyty spłacać, jest bardzo prawdopodobny i realny, wystarczy popatrzyć na Grecję i dewastację gospodarczą jakiej tam dokonano (zarobki 40 procent w dół, blokowanie pieniędzy na kontach, wchodzenie na konta prywatne aby ściągnąć z nich 10 % oszczędności Greków, itd.) - to wszystko nas czeka, jeśli będziemy spokojnie patrzeć i się przyglądać jak po raz np. jedenasty zrywają chodniki w tym samym miejscu i remontują je, bo "udało się" pozyskać środki UE, które są nam przedstawiane jakoby były to pieniądze znikąd i niczyje, oczywiście daje się je nam w ostatniej chwili z ultimatum że albo wydamy na jakiś cel ad hoc albo przepadną, więc trzeba je szybko wydać na cokolwiek.
Sytuacja jest tysiąc razy niebezpieczniejsza dla Polski dzisiaj aniżeli 30 lat temu. Wówczas mieliśmy świętego Jana Pawła, który spotykał się z Reaganem i Gorbaczowem, a dzisiaj wszyscy widzieliśmy jak dla Prezydenta RP zabrakło krzesła i musiał stać przed Trumpem. ZSRR się sypał, a dziś Rosja jest tak silna że to Putin nie życzy sobie z Polską rozmawiać, nawet gdybyśmy tego chcieli. Najważniejsze jednak jest to, że, choć zabrzmi to nieelegancko, to jednak wtedy było co kraść po PRL-u, był cały majątek państwowy do rozkradzenia, dzisiaj wszystko jest w prywatnych rękach i robotnika skaczącego przez płot na teren prywatnego zakładu pracy należałoby odstawić do aresztu za naruszenie własności prywatnej.
Wyborca 1.08:54, 4 czerwca 2019
Czy można zapytać - kto jest organizatorem spotkania.
Wyborca 1
Wicher08:00, 4 czerwca 2019
Do Jasiek !

Nie jestem młody bo strajkowałem w NZPS i byłem członkiem Solidarności ,. To Ty jesteś młody i widać że edukacje pobrałeś z Gazety Wybiorczej M*ichnika( Szechtera ) tego który razem z zresztą żydów tj Kuroń , Mazowiecki , Geremek itd sprzedali komunie Solidarność ale skąd Ty to możesz wiedzieć w GW i w TVN z pewnością nie mówili i nie pisali !!! :)
Jasiek00:40, 4 czerwca 2019
Młody Człowieku, Wicher,
Ponad 10 milionów członków Solidarności, tysiące pałowanych i więzionych, wiele ofiar śmiertelnych wywalczyło Ci wolność. To byli komuchy? zdrajcy?. Gorszy sorr?
Veto00:21, 4 czerwca 2019
Ci co teraz mówią o jakiś wydumanych zdradach przy okrągłym stole to tylko kupują propagandę PIS Rydzyka i TVPIS...ot cały program PIS...za kilka lat będziecie płakać że musicie spłacać to ci daje wam władza teraz by wygrać wybory
Wicher21:46, 3 czerwca 2019
Wolne wybory pod pełna kontrolą komuny i zdrajców z Solidarności ! Chyba już totalnie głupi wierzy w te " wolne wybory " :) !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij