Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Nowy Targ i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
07.06.2019, 17:00 | czytano: 1048

Otwarcie placu zabaw na święto szkoły (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy po raz kolejny świętowała rocznicę nadania szkole imienia ks. prof. Józefa Tischnera. Obchody rozpoczęły się od poświęcenia nowego placu zabaw.

Najpierw była msza św. w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha. Następnie nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście udali się do szkoły.

Na rozpoczęcie odbyło się poświęcenie i uroczyste otwarcie placu zabaw, który powstał dzięki UMiG Szczawnica w ramach projektu pt.: „Innowacyjne przedszkole miejscem wszechstronnego rozwoju przedszkolaka na terenie Miasta i Gminy Szczawnica”. Koszt realizacji inwestycji to 193 970 zł. Nowy plac zabaw poświęcił ksiądz prałat Franciszek Bondek, natomiast wstęgę przecięła dyrektor szkoły Anna Szczepaniak, sekretarza miasta i gminy Szczawnica Tomasz Ciesielka, przewodniczący Rady Rodziców Małgorzata Piszczek oraz najmłodsza uczennica Ewa Bednarczyk.

Następnie na sali gimnastycznej odbyła się akademia, której myślą przewodnią były słowa patrona szkoły ks. Tischnera: „Gdy człowiek nie wie, co zrobić, sumienie mówi mu tylko jedno – szukaj.” Program nawiązywał do szukania swoich korzeni, czyli dominowały słowa, muzyka i tańce związane z góralszczyzną, ponieważ ksiądz Tischner kochał wszystko to, co było związane z górami.

W trakcie uroczystości głos zabrali m.in. dyrektor szkoły Anna Szczepaniak, były dyrektor Jan Czaja, sekretarz miasta Tomasz Ciesielka, prezes szczawnickiego oddziału PTTK Marek Misztal i prezes PSONI Janina Zachwieja. Dyrektor przypomniała, że imię patrona szkoły wybrali uczniowie drogą plebiscytu w 2006 roku. Od tej pory uczniowie szkoły zajmują wysokie miejsca w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, kolejni absolwenci kończą prestiżowe uczelnie i zajmują eksponowane stanowiska kierownicze.

Autorami programu byli: Danuta Urban i Jacek Pietrzak.

Po zakończeniu apelu goście zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek, a dla uczniów mamy przygotowały grillowane kiełbaski.

jd/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Pan Miażdżyca19:59, 7 czerwca 2019
Brawo Burmistrzu! Oto w końcu doczekaliśmy się pierwszej od wyborów miejskiej inwestycji. Następna przed wyborami? Nie mówię o gazie, który robi spółka gazowa . Skąd ten zastój? Brak kasy wynikający z dotychczasowych nieodpowiedzialnych decyzji? Brak zasobów kadrowych wynikajacy z braku umiejętności interpersonalnych? Brak czasu wynikający z prywatnych prac? Czy tylko zwykłe zmęczenie i tumiwisizm? A może wszystko naraz? Do zobaczenia w moich drzwiach przy pana kolędzie przedwyborczej!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij