Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
10.06.2019, 09:10 | czytano: 1026

Konkurs plastyczny - "Chcę Czystego Powietrza" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

KOŚCIELISKO. W Centrum Informacji Turystycznej Wójt Gminy Kościelisko wraz z Jolantą Sitarz- Wójcicką z Podhalańskiego Alarmu Smogowego rozdali nagrody dzieciom szkół podstawowych z Kościeliska, Dzianisza i Witowa, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Chcę Czystego Powietrza”.

- Dobrze, że dzieci i młodzież chcą brać udział w takim konkursie. Dziękuje wam za udział, i za to, że wiecie co chcecie przekazać, a nie są to błahe rzeczy czy kwestie. Ochrona powietrza jest bardzo ważna. My jako gmina zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to wyzwanie i musimy sobie z tym problemem poradzić, żeby żyć w przyszłości w miejscu gdzie jest czyste powietrze. Przed sezonem zimowym chcemy zamontować w każdym sołectwie czujniki, które pozwolą nam na bieżąco kontrolować stan powietrza - mówił wójt Roman Krupa

W konkursie wzięło udział około 100 dzieci. Prawie wszystkie zostały nagrodzone specjalnymi pojemnikami na wodę oraz innymi nagrodami. Specjalnym gościem był burmistrz partnerskiego miasta Divion we Francji Jacky Lemoine.

pk/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
POP (Pełniący Obowiązki Polaka)21:13, 11 czerwca 2019
Po pierwsze drogi bo czas szybko ucieka i wnet nowe wybory.
z kościeliska12:13, 10 czerwca 2019
?ształtowanie świadomości ekologicznej u mieszkańców ,szczególnie dzieci jest b.ważna, natomiast chciałbym usłyszeć ze strony władz gminy kiedy mieszkańcy będą mogli podłączyć swoje budynki do sieci gazowej czy geotermii ?!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij