Piątek, 13 grudzień 2019, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Nowy Targ i okolice
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 65
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
21.07.2019, 10:00 | czytano: 763

Lato w Zakopanem trwa (art. sponsorowany)

Lato w Zakopanem trwa, a wraz z nim pojawia się mnóstwo wydarzeń kulturalnych, podczas których każdy może znaleźć coś dla siebie!

Weekend rozpocznie się piątkowym wernisażem „GÓRY – MORZE, MORZE – GÓRY”- rzeźba, obiekt, malarstwo, grafika. Jest to druga edycja tego projektu, podczas której przedstawiona zostanie twórczość artystów - mężczyzn z gór i znad morza. Czy tytułowe przeciwieństwa, dwa odrębne środowiska artystyczne znajdą wspólny mianownik? Na to pytanie będzie można odpowiedzieć po obejrzeniu wystawy, która będzie dostępna w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego aż do 25 sierpnia 2019r.


W sobotę odbędą się 6. Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. W ramach promowania aktywności fizycznej odbędzie się 5 biegów – na Stacjach Narciarskich Szymoszkowa i Harenda, na Gubałówkę, na Wielką Krokiew oraz na Nosal. Zawodnicy będą mieli łącznie do pokonania 4120m przy podwyższeniu aż 1195m! Mistrzostwa wygra uczestnik, którego suma czasów z pięciu biegów będzie najniższa. Zapraszamy do udziału w zawodach i do kibicowania!


Tego samego dnia będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Tatrzańskie Wyprawy Wojciecha Weissa” w Willi Oksza. W 2019 roku Muzeum Tatrzańskie pozyskało 15 niezwykłych pejzaży tatrzańskich Wojciecha Weissa od wnuczki artysty - są one szczególnie cenne ze względu na to, że w późniejszej twórczości Weissa tematyka tatrzańska już się nie pojawiała.
Wystawa będzie dostępna dla oglądających do końca sierpnia.


19. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej trwa i cieszy się dużym zainteresowaniem. W najbliższą sobotę w Miejskiej Galerii Sztuki na Krupówkach wystąpi Kwartet Polonika - zespół znajdujący się w ścisłej czołówce polskiej kameralistyki, wcześniej znany jako Opium String Quartett. W programie „Podhale Orawa Spisz” usłyszymy utwory S. Czarneckiego, M. Małeckiego, K. Szymanowskiego oraz W. Kilara.


Przez cały weekend będą się odbywać Tatrzańskie Musealia. Zaplanowano zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych - dla mieszkańców Podhala i turystów. Atrakcje będą czekać w Gmachu Głównym Muzeum, Galerii Władysława Hasiora, w Willi Oksza oraz w Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Festiwal Muzeum Tatrzańskiego jest zorganizowany z okazji 130-lecia tej najstarszej instytucji kultury w regionie i jest wspaniałą okazją do zapoznania się bliżej z historią Podhala.


Zakopiańskie Lato Teatralne już za półmetkiem! Zapraszamy na przedstawienie „Tutli Putli” w wykonaniu artystów z krakowskiego Teatru Vis a Vis w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim. Letnie spektakle stały się nieodłącznym elementem wakacyjnego programu Zakopanego. Tegoroczny projekt zainspirowany jest dwudziestoleciem międzywojennym, kiedy to miejscowość pod Giewontem była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.


Jak co roku, przez cały sezon letni Kulturalny Plac Niepodległości obfituje w warsztaty i animacje dla mieszkańców Zakopanego i turystów. Każdego dnia animatorzy organizują ciekawe zajęcia artystyczne, edukacyjne, czy sportowe w samym centrum miasta. W tym roku szczególnie ważnym motywem tematycznym jest edukacja proekologiczna.


Wieczorami zapraszamy na projekcje filmowe pod gwiazdami w ramach Festiwalu Kino Letnie Sopot – Zakopane, który potrwa do końca sierpnia. Tydzień podzielony jest na dni tematyczne, dla każdego znajdzie się coś interesującego.
Weekendowy program zapowiada się niezwykle różnorodnie - od kultury, przez sztukę, aż po sport. Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniach!
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij