Wtorek, 18 luty 2020, Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Jabłonka i okolice
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 97
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
16.08.2019, 12:19 | czytano: 878

W sobotę - Flexistav Bieg Granią Tatr

mat. prasowy

350 osób zmierzy się z jedną z najpiękniejszych i najtrudniejszych tras biegowych w Polsce podczas Flexistav Biegu Granią Tatr. Zawody odbędą się w sobotę 17 sierpnia w Zakopanem.

W tym roku na uczestników czeka kilka zmian: biuro zawodów będzie znajdować się w Hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa, a meta oraz miasteczko biegowe staną w Kuźnicach, w zespole dworsko-parkowym obok Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego, który został jednym z partnerów wydarzenia. W związku z przeniesieniem mety, trasa będzie krótsza o około 1,2km i będzie prowadziła z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak, dalej przez Czerwone Wierchy na Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów i Rówień Waksmundzką do Kuźnic.

Dystans wyniesie 70km z przewyższeniami +5000m. Na trasie znajdować się będą dwa punkty odżywcze, w których organizatorzy zapraszają do kibicowania – przy Schroniskach na Hali Ornak i w Murowańcu. Trzeci punkt tylko z napojami usytuowany będzie na drodze do Morskiego Oka, przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Do kibicowania zaprasza też Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz Polskie Koleje Linowe na Kasprowym Wierchu.


W tym roku o każde miejsce ubiegało się prawie trzech chętnych – po raz pierwszy przekroczona została liczba 900 zgłoszeń. Na starcie zobaczymy min. zwycięzcę pierwszej edycji Przemka Sobczyka, drugiej Bartka Gorczycę oraz trzeciej - Roberta Farona, a także czołowych zawodników zawodów serii Skyrunning - bieg będzie ponownie Mistrzostwami Polski na dystansie ultra. W tej edycji wszyscy, którzy ukończą zawody w limicie czasu otrzymają medale wykonane z naturalnego tworzywa oraz bluzy „finisher” marki Dynafit. Ze względów ekologicznych na punktach odżywczych rezygnowano z plastikowych kubków – wszystkie napoje będą nalewane do bidonów, camelbacków oraz wielorazowych kubków niesionych przez zawodników.

Na „ekozachęte” zawodnicy w pakiecie startowym otrzymają wielorazowe „flaski” Dynafit ufundowane przez sponsora – firmę Apotex, dystrybutora marki FlexiStav.

Na mecie ponownie stanie miasteczko biegowe oraz specjalna strefa ekologiczna z atrakcjami przygotowanymi przez TPN i markę Polar Sport, która dodatkowo ufundowała wielofunkcyjne chusty dla zawodników i wolontariuszy - będzie je można wygrać w konkursach w strefie eko. Tatrzański Park Narodowy zaprosi najmłodszych do wzięcia udziału w akcji „Zostań Przyjacielem Parku”, a dorosłych zaangażuje w akcję „Zero waste”.


Przed południem, zanim na metę dotrą pierwsi zawodnicy, rozegrane zostaną charytatywne biegi dla dzieci, z których dochód zostanie przekazany małej Indze Figurskiej chorej na SMA. Zapisy na zawody od godziny 10, wszyscy uczestnicy w wieku 4-12 lat otrzymają symboliczne medale (limit uczestników: 100 dzieci). Równolegle, przez cały dzień (w zależności od zainteresowanie) odbywać się będą warsztaty kulinarne dla dzieci. Specjaliści od zdrowego żywienia z Cukierni Gałuszka w Żywcu będą razem z dziećmi wypiekać pyszne słodkości bez użycia białego cukru, za to z wykorzystaniem różnych wartościowych mąk. Dobrowolne i dowolne opłaty przeznaczymy na leczenie chorej małej Ingi. Dla dorosłych też mamy niespodziankę – wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w Treningu Naturalnym, który kształtuje praktyczne umiejętności ruchowe człowieka. Wykorzystuje on właściwości otoczenia, interakcje z ludźmi i proste narzędzia.

Więcej na www.graniatatr.pl oraz https://www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr/

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij