Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.08.2019, 12:38 | czytano: 639

Turniej Sepak Takraw w GCRiS w Białce Tatrzańskiej

Wczoraj w hali Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej rozegrany został pierwszy w Polsce turniej w Sepak Takraw czyli siatkówkę kopaną. To bardzo widowiskowa dyscyplina którą promuje zapalony organizator sportu Paweł Podczerwiński z klubu Rysy Bukowina Tatrzańska.

Ogólnopolski Turniej Sepak Takraw w kategorii kobiet odbył się w Białce Tatrzańskiej na nowoczesnej hali , patronat nad turniejem objął Pan Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Rysy w Gminie Bukowina Tatrzańska.W turnieju uczestniczyło pięć zespołów kilka drużyn mimo potwierdzenia udziału w turnieju nie dojechało.Turniej wygrała KS Starówka Nowy Sącz, drugie miejsce lepszym bilansem bezpośredniego spotkania KS Starówka III -KS Rysy minimalnie okazała się lepsza zawodniczki KS Starówka. Trzecie miejsce zajęły KS Rysy, czwarte miejsce lepszym bilansem bezpośredniego spotkania KS Rysy II -KS Starówka II okazały się KS Rysy II. Piąte miejsce zajęła KS Starówka II.Najlepsza piłkarka turnieju to zdecydowanie Paulina Stafińska która dostała nagrodę oraz puchar. W czasie turnieju zawodniczki były oglądane pod kątem powołań do Reprezentacji Polski. W najbliższych dniach informacja o pierwszych powołaniach ukaże się na stronie Polskiej Federacji Sepak Takraw. Powołanych zostanie dwanaście zawodniczek a raczej jeszcze jedenaście, gdyż dobry występ Pauliny Stafińskiej otworzyły jej drzwi do Kadry Narodowej w Sepak Takraw. Co do samego turnieju to jestem bardzo zadowolony z poziomu zawodów. Dużo ciekawych zagrań i wola walki zawodniczek w każdym meczu dała mi satysfakcję że podążamy w dobrym kierunku. Gratuluję wspaniałej postawy zawodniczek wszystkich zgromadzonych drużyn a szczególnie KS Starówce Nowy Sącz wygrania turnieju. Organizacyjnie też daliśmy radę, kibice zgromadzeni na trybunach oklaskiwali ciekawe akcje. Mam taką nadzieję że w niedługim czasie dyscyplina Sepak Takraw będzie popularna a niezwykła dynamiczność i widowiskowość tej dyscyplinie dodaje tylko blasku i uroku. Chciałbym podziękować za pomoc w organizacji turnieju - Kazimierz Kukuczka, Marek Fiut, Panu Władysławowi Piszczkowi, Panu Wójtowi Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Dyrektorowi Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej. Podziękowania należą się też Gminie Bukowina Tatrzańska oraz Ośrodkowi Narciarskiemu Kotelnica Białczańska.

Prezes PFST - Paweł Podczerwiński:

Tabela:
1.KS Starówka Nowy Sącz 12 punktów 8-4
2.KS Starówka III Nowy Sącz 6 punktów 5-7
3.KS Rysy w Gminie Bukowina Tatrzańska 6 punktów 5-4
4.KS Rysy II w Gminie Bukowina Tatrzańska 3 punktów 2-8
5. Starówka II Nowy Sącz 3 punktów 4-6
KS Starówka - KS Starówka III 2:1
KS Starówka - KS Starówka II 2:1
KS Starówka - KS Rysy 2:0
KS Starówka - KS Rysy II 2:0
KS Starówka III - KS Starówka II 0:2
KS Starówka III - KS Rysy 2:1
KS Starówka III- KS Rysy II 2:0
KS Starówka II - KS Rysy 0:2
KS Starówka II- KS Rysy II 1:2
KS Rysy - KS Rysy II 0:2
Skład:KS Starówka - Chronowska, Stafińska, Kulpa - trener Marek Fiut
Skład:KS Starówka III - Pacholarz, Waśko, Zaczyk - trener Marek Fiut
Skład: KS Rysy- E.Kukuczka, Misiura, Truty, A.Kukuczka - trener: Kazimierz Kukuczka
4.KS Rysy II - Arendarczyk, Brzuchacz, Kamińska, Bąk - trener: Kazimierz Kukuczka
5. Starówka II Nowy Sącz: Strączek, Nowak, Filip - - trener Marek Fiut

mat. prasowy
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij