Niedziela, 26 styczeń 2020, Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 99
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 77
Clouds
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo dobra
23.08.2019, 19:40 | czytano: 1164

Wiedźmin Turbolechita - kpiące spojrzenie na narodowe przywary (zdjęcia ze spektaklu)

mat. prasowy

NOWY TARG. W pierwszą niedziele września w MOK, Stowarzyszenie Teatr Nowy zaprezentuje spektakl zatytułowany "Wiedźmin Turbolechita" w reżyserii Piotra Sekluckiego. W roli głównej wystąpi znany publiczności - Juliusz Chrząstowski. Aktor Starego Teatru przez lata prowadził Amatorską Scenę MOK

W spektaklu kabaretowym "Wiedźmin. Turbolechita" według Ziemowita Szczerka, postać Wiedźmina Geralta, bohatera książek Andrzeja Sapkowskiego - przemierza krainy w poszukiwaniu potworów, które trzeba zgładzić. Ale szuka także braci-Słowian. A szuka ich i w "Grze o tron", i we "Władcy pierścieni", i w świecie Conana Barbarzyścy. Sam bohater nosi imię Dziwowłada, bo wszystko ma być jak najbardziej słowiańskie.

Na scenie prócz Juliusza Chrząstowskiego oraz reżysera spektaklu - Piotra Sekluckiego, pojawia się multiinstrumentalista Aleksander Fiałek, który oplata historie z literatury fantasy znanymi motywami muzycznymi z filmów i seriali oraz Krystian Durman, który wcielił się w postać Conana (Już Nie) Barbarzyńcy.

Spektakl realizowany jest w ramach programu TEATR POLSKA 2019. To ogólnopolski projekt promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Ma ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami.

Spotkanie z Wiedźminem Turbolechitą już w niedzielę 1 września w nowotarskim MOK. Szczegóły w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Michał13:10, 30 sierpnia 2019
Chętnie zobaczę Julka Chrząstowskiego na deskach w Nowym Targu , z tego co wiem to jeden z najlepszych aktorów teatralnych w Polsce. Dobrze ze, zaproszono Go wraz z innymi aktorami do MOK.
Antek12:51, 30 sierpnia 2019
Pan Staszek , pani Maszo to jak zwykle , organizuje kulturalne widowisko. Przykro ze, dla pani " jak zwykle późno wiesza plakaty " przykro ze, nigdy pani nie może zdążyć . Może kiedyś się pani uda - czego życzę .
Stały bywalec09:57, 30 sierpnia 2019
Pani Maszo a może trzeba zapytać osoby odpowiedzialne za rozwieszenie plakatów , dlaczego tak późno i tak mało jest plakatów ??? Nie podejrzewam ze, odpowiedzialny za to jest p. Krzak . Ps. Osobiście widziałem jak wieszał plakaty ! Nie wiem czy to jego obowiązek myśle ze, nie. Wiec kto za to odpowiada ze, zawsze informacje o wydarzeniach kulturalnych ( a takim sa absolutnie te teatralne) ,?są na ostatnia chwilę ? A może to pytanie do Pani kierownik ?Pozdrawiam
Widz09:48, 30 sierpnia 2019
Dlaczego państwo zawsze widzicie tylko złe strony czyjejś pracy ? Jak można nazywać coś cyrkiem , jeżeli nie ma się pojęcia o co chodzi???moze trzeba wyjść z domu oderwać się od komputera , przestać pisać głupoty , zobaczyć ? ten cyrk? .... może wtedy zmieni się czyjeś myślenie . Myśle ze, jest to ( jak zwykle , to co robi pan Krzak ) kultura z wyższej półki .
Wyrocznia II09:41, 30 sierpnia 2019
Do Wyroczni Biletu do tego cyrku nie każdy klaun może przyjść za darmo . Tylko po co ? jak i tak nic z tego nie rozumie .
Masza14:47, 26 sierpnia 2019
Pan Staszek jak zwykle na ostatnią chwilę daje informacje. Szkoda. Bo już zarezerwowałam sobie ten termin na wyjazd a chętnie bym zobaczyła
Anka00:13, 24 sierpnia 2019
Elitarne towarzystwo wzajemnej adoracji. Turbolechici, może turbogorale
Wyrocznia22:54, 23 sierpnia 2019
Ile kosztuje bilet do tego cyrku?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij