Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Szczawnica i okolice
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 23
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.09.2019, 17:06 | czytano: 1933

Czytelnik: "Kierowcy błądzili po zamkniętej Karłowicza, a ciężarówki i autobusy musiały cofać"

ZAKOPANE. Budowa ronda na Bystrem trwa, ale oznakowanie dla kierowców i pieszych jest niewłaściwe - uważa nasz czytelnik.

"Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta Zakopane, 18 września uruchomiono część ronda na Bystrem. Zmieniona została organizacja ruchu: otwarto połączenie z Drogą na Bystre, zamknięto z ulicą Karłowicza. Inwestycja ta od początku jest fatalnie oznakowana, a przejścia dla pieszych wytyczone i wygrodzone niestarannie. Po zmianie nie jest lepiej: brak informacji spowodował, że kierowcy błądzili po zamkniętej Karłowicza, a ciężarówki i autobusy musiały cofać. Znak o pierwszeństwie z ulicy Balzera dalej jest zasłonięty przez drzewa i inne znaki, a widoczny wyłącznie z chodnika. Pozostawiono znak pierwszeństwa łamanego z dotychczasowej sytuacji drogowej, który ma się nijak do rzeczywistości. W efekcie rondo było pustawe, a na ulicy Balzera trzeba było stać w korku nawet od Borów, bo kierowcy nie wiedzą, że pierwszeństwo ma ciąg Balzera - Droga na Bystre, a Droga do Olczy jest podporządkowana. Przejście dla pieszych od strony Imperialu, to raczej przesmyk dla jednego pieszego, który trzeba pokonać tuż obok jadących pojazdów. Dalej będzie spora grupa pieszych przebiegająca między pojazdami. Miasto prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i na pewno trzeba się do tego zastosować. W nagrodę i ponoć za kilkanaście dni będziemy mieć rondo z bardzo ładnym widokiem na Nosal".

Tekst o zdj. Marian Żemełko
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
koch17:28, 19 września 2019
Od Arabów dużo mogliby się Polacy nauczyć.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij