Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 16.2 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 17.352 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
13°
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
14°
Wiatr: 21.6 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.48 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
12°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 90 %
30.09.2019, 12:25 | czytano: 4330

Góralska królowa z USA ma 21 lat i jest aktywną studentką

Fot. Wojciech Dorula

Pochodząca z gminy Szaflary Kamila Wilczek, nowa Królowa Związku Podhalan Ameryki Północnej, opowiedziała nam o tym, czym na co dzień zajmuje się w Stanach Zjednoczonych.

- Mam 21 lat, pochodzę z Szaflar i z Bańskiej Niżnej - mówi Kamila w rozmowie z Podhale24.pl. - Aktualnie studiuję pedagogikę i język hiszpański na Uniwersytecie Loyola w Chicago i również pracuje jako asystentka finansów dla firmy „Feldco.” Dzięki wytrwałości w nauce i wzorowym ocenom, znajduję się w grupie piętnastu procent najlepszych studentów na całym uniwersytecie i jestem członkiem organizacji naukowych takich jak „Golden Apple Scholars,” „Golden Key International Honour Society” i „National Society of Collegiate Scholars.”

Przez ostatnie cztery lata na uniwersytecie udzielała się w „Polish Student Alliance”, czyli „Związku Polskich Studentów,” a przez ostatnie dwa lata była również członkiem zarządu. Należy do dwóch zespołów góralskich, Juhasi przy parafii Św. Franciszka Borgi i Ślebodni w USA przy kole nr 37 ZPPA Groń-Leśnica.

W 2018 roku, startowałam na wyborach „Królowej Parady 3 Maja”, gdzie zdobyła tytuł „Miss Publiczności” i miała zaszczyt reprezentować Związek Klubów Polskich przez ten rok. - Na początku obecnego roku, brałam udział jako debiutantka na 80-tym Balu Amarantowym organizowanym przez Legion Młodych Polek. W zeszłym roku startowałam na wyborach „Królowej Związku Podhalan w Północnej Ameryce” i zdobyłam tytuł „Królowej Publiczności ZPPA.” A w tym roku, udało mi się zdobyć zaszczytny tytuł „Królowej ZPPA.” Ciesze się bardzo ze będę przez ten rok reprezentowała społeczeństwo góralskie - dodaje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Kamila Wilczek00:26, 3 października 2019
Witam wszystkich czytelników!

Aby wyjaśnić, pisze że ja pochodzę z Szaflar i z Bańskiej Niżnej ponieważ mój tata pochodzi z Szaflar, a moja mama z Bańskiej. Nie urodziłem się w Polsce, tylko w Stanach Zjednoczonych. :)

Pozdrawiam <3
Rafał (S1000RR)10:51, 1 października 2019
A moja siostra ma 23 lata i była w stanach 3 razy na zwiedziła wzdłóż wszesz i w poprzek i studjuje w warszawie na agh cos jeszcze?
Iza04:07, 1 października 2019
Ludzie, skąd w Was tyle złośliwości?
Młoda, sympatyczna, inteligentna, zdolna i ładna dziewczyna została wybrana na Królową Związku Podhalan Północnej Ameryki.
Ma w sobie tyle radości i serdeczności że potrafi nimi obdzielić wszystkich dookoła.
Nikomu niczego nie zazdrości, a jeżeli chce coś osiągnąć, to konsekwentnie dąży do celu.
Studiuje (nie zaocznie, a stacjonarnie), pracuje i ma też czas i energię na regularne uczestniczenie w zajęciach dwóch zespołów regionalnych działających w Chicago oraz reprezentuje je na konkursach i festiwalach.

do ???????
Jest aktywną studentką ? ponieważ nie tylko uczestniczy w zajęciach, ale też udziela się w organizacjach studenckich.

do ?jaga2?
Bez obaw, nie zapomni. To bardzo rozsądna młoda dziewczyna. A tytuły zdobyła ciężką pracą. Gdyby siedziała w domu pewnie z nudów pisałaby zgryźliwe komentarze...

do ?LudzikUSA?
Gwarantuję, że Kamilka zna bardzo dobrze swoje pochodzenie. Regularnie bywa na Podhalu. Pielęgnuje tradycje podhalańskie i mogę zapewnić, że zna je lepiej niż niejeden młody człowiek wychowujący się i mieszkający stale na Podhalu.

Miłego dnia wszystkim życzę :)
jaga217:40, 30 września 2019
Wnet zapomni jak się nazywa od nadmiaru tytułów
LudzikUSA16:13, 30 września 2019
w cale sie nie dZiwie ta dziewczyna nie zna swojego pochodzenia tak jak moja wnuczka jest Polka z Nowego Taqrgu /tam sie urodzila/ ale wcale Polski nie zna wyjechala majac zaledwie 13 miesiecy dzisiaj ma 22 lata i jak do tej pory nigdy nie byla w Polsce i co Ona moze powiedziec o Polsce Pdhalu i Nowym Targu NIC poprostu NIC
normal15:05, 30 września 2019
Tyle studiuje a nie potrafi określić czy jest z Szaflar czy z Bańskiej - no chyba że się urodziła w drodze w samochodzie :)
?????13:15, 30 września 2019
Co to znaczy "aktywna studentka"?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij