Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 86
Clear
-8°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-7°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89
Clear
-13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.10.2019, 15:55 | czytano: 1297

Kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" również w Nowym Targu i Rabce-Zdroju

Rusza kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim samochodzie.

Na terenie Nowego Targu udział w niej bierze stacja kontroli pojazdów MOTO SERWIS WORWA znajdująca się na ulicy Szaflarskiej 152.

Na terenie Rabki-Zdrój zadeklarowała swój udział stacja kontroli pojazdów FAST-FIX Speed car na ulicy Podhalańskiej 4.

Sprawdzenia świateł na stacjach będą wykonywane w dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada br.

Z kolei do 15 grudnia br. będą prowadzone przez policję działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na zwracanie szczególnej uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdu.

Główne cele kampanii:

- wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem,
- stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych – poza terminem badania technicznego,
- zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno – zimowym zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem,
- propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – kierujący pojazdem (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych) oraz kierujący-pieszy (obserwowanie drogi i jej otoczenia).

Jesień i zima to pory roku szczególnie wymagające i trudne dla wszystkich użytkowników dróg. Zmieniające się warunki atmosferyczne, padający deszcz i śnieg, szybko zapadający zmierzch powoduj, że na drogach robi się niebezpiecznie. Sprawne i prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Wszelkie nieprawidłowości w oświetleniu pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części, albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
man15:13, 23 października 2019
najgorsze to jest to, że kierowcy nie wiedzą kiedy i jak korzystać ze świateł. leje, szaro a on na bździnkach jedzie, a w nocy na dziennych
kierowca10:00, 22 października 2019
to się sprzyda, bo wiele samochodów jeździ ze źle ustawionymi światłami oślepiając w ten sposób innych. Najgorzej jest z busami czy suwami, jak taki za tobą stanie (poz zmroku) to w bocznych lusterkach widać wtedy to źle ustawienie świateł...... i oślepienie gwarantowane
Lody za ledy19:02, 21 października 2019
Ci którzy zamontowali sobie pseudo ksenony i ostatnio modne tanie ledy na pewno na badanie nie pojadą. Oni jak przystało na nieuka samo sobie ustawią do ściany i będą twierdzić, że nikogo nie oślepiają. Zgroza ile tego jest teraz na drogach, ta akcja to kolejne pozorowane działanie które nic nie da.
haha18:08, 21 października 2019
pierwszy z głównych celów jest naprawdę zacny. już widzę, jak właściciele 20-letnich trupów walą drzwiami i oknami aby wyeliminować z ruchu ich bolidy :))
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij