Sobota, 15 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Szczawnica i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 88
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
15°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 89
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.11.2019, 19:17 | czytano: 2293

Jubileusz powiatu tatrzańskiego (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, zorganizowanej z okazji 20-lecia istnienia samorządu wręczono między innymi odznaczenia. Podjęta została także uchwała w sprawie wystąpienia do Metropolity Krakowskiego z wnioskiem o ustanowienie Świętego Jana Pawła II patronem powiatu tatrzańskiego.

W uroczystej sesji zorganizowanej w jednym z hoteli, uczestniczyli przedstawiciele okolicznych gmin oraz samorządowcy z sąsiednich powiatów.

Obecny starosta Piotr Bąk przybliżył historię powołania powiatu, a Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod batutą Janusza Miryńskiego zadbała o oprawę muzyczną.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował odznaczeniami państwowymi zasłużone osoby zaangażowane w działalność społeczną i publiczną z terenu powiatu tatrzańskiego, zasłużonych pracowników starostwa powiatowego w Zakopanem, kierowników podległych jednostek organizacyjnych powiatu oraz członków Zarządu Powiatu Tatrzańskiego.

Odznaczenia w imieniu Prezydenta wręczył Szymon Strzelichowski, Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Za zasługi w działalności na rzecz popularyzowania kultury i tradycji regionalnej odznaczeni zostali:
Złotym Krzyżem Zasługi: Stanisława Szostak i Edward Tybor,
Brązowym Krzyżem Zasługi - Helena Buńda i Maria Kuruc.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali:
Medalem złotym za długoletnią służbę: Jerzy Chlebiński, Janina Filar, Władysław Filar, Jadwiga Gut, Maciej Krokowski, Andrzej Łęcki, Anna Pawlikowska, Maria Szozda-Kuchta;

Medalem srebrnym za długoletnią służbę: Tomasz Achtelik, Sławomira Chowaniec, Andrzej Dziadoń, Anna Król- Józaga oraz Bożena Stopka-Rapacz.

W trakcie uroczystej sesji radni przyjęli wniosek do Metropolity Krakowskiego o ustanowienie Świętego Jana Pawła II patronem powiatu.

s, rk/
najnowsze informacje
komentarze
johym16:35, 17 listopada 2019
Rozumie ,ze Pani Stasia zasłużyłą na takie odznaczenie ale Helena za co , co zrobiła dla kultury ????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij