Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Czarny Dunajec i okolice
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 23
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.01.2020, 17:48 | czytano: 1573

Samorządowcy rozmawiali o pieniądzach, gospodarce wodno-ściekowej i śmieciach

zdj. UMWM

KRAKÓW. Blisko stu przedstawicieli małopolskich samorządów wzięło udział w kolejnym Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Podczas wydarzenia wręczone zostały Małopolskie Wektory Współpracy 2019. Tym razem w gronie wyróżnionych nie ma podhalańskich gmin.

Spotkanie w Krakowie było okazją do zapoznania się z najważniejszymi założeniami dotyczącymi nowego perspektywy finansowej na lata 2021-2027, a także wnioskami, które płyną z poprzedniej perspektywy.

- Nowy Regionalny Program Operacyjny to wielkie wyzwanie, jakie stoi przed samorządem województwa. W naszych działaniach opieramy się na trzech kluczowych zasadach. Po pierwsze, z rozwoju województwa muszą skorzystać wszyscy mieszkańcy, po drugie, będziemy dbać o zrównoważony rozwój województwa – każda, nawet najmniejsza miejscowość może liczyć na zainteresowanie regionalnego samorządu. Po trzecie, będziemy opierać się na zasadzie partnerstwa, bo tylko współdziałanie różnych podmiotów, instytucji i samorządów pozwoli na dynamiczny rozwój regionu - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

W swoim wystąpieniu wicemarszałek poinformował o podjęciu przez ZWM uchwały w sprawie przyjęcia listy zawierającej informację o kolejności przysługiwania pomocy w ramach II naboru wniosków na inwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Samorząd województwa dysponuje środkami finansowymi w wysokości ponad 97 mln zł.

- Bardzo cieszę się, że dzięki pozyskanym dodatkowym środkom unijnym udało się przeprowadzić kolejny nabór wniosków na gospodarkę wodno-ściekową. Jestem przekonany, że pozwoli on na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich i ułatwi funkcjonowanie jej mieszkańców - dodał Łukasz Smółka.


Omawiając bieżące i planowane inwestycje, wicemarszałek zwrócił uwagę, że z roku na rok na terenie gmin województwa małopolskiego wzrasta liczba Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanych PSZOK-ami.

Planowane są kolejne projekty z zakresu rozwijania systemu gospodarki odpadami. Kwota alokacji przeznaczona na dofinansowanie w ramach konkursu wynosi ponad 13 mln zł, przy czym dofinansowanie pochodzi wyłącznie ze środków EFRR.

Małopolskie samorządy udowadniają, że warto współpracować z lokalnym środowiskiem. Właśnie te działania podejmowane w Zakliczynie, Bieczu, Dobczycach, Skawinie i Tarnowie zostały docenione w konkursie Małopolskie Wektory Współpracy 2019. To właśnie te jednostki uznano za wzór partnerskiej współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi.

UMWM, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
abc21:39, 25 stycznia 2020
a doszli do jakichkolwiek wniosków?
co z problemem - śmieci, smog i inne - wydumali coś?
czy tylko ot tak się spotkali i kawkę wypili i się rozjechali?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij