Zimowa wyprawa na Grzesia (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Renaty, Kastora
Rabka Zdrój
Rain
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
160 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 80 | 160 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
18.02.2020, 12:10 | czytano: 3735

Zimowa wyprawa na Grzesia (zdjęcia)

Zima powoli ustępuje pola wiośnie, ale nie w górach. Turyści roztropnie ograniczają swoje wycieczki do niższych partii i dolin.

zdj. Barbara Hadowska
zdj. Barbara Hadowska
Jak komentuje autorka zdjęć obrazujących jej wyprawę na Grzesia "na samej trasie do Doliny Chochołowskiej spotkałam dużo ludzi, w tym rodziców z dziećmi. Im wyżej, tym mniej turystów. Na szlaku na Grzesia częstym widokiem są skiturowcy. Okazjonalnie można spotkać kogoś bez kijków czy raków."

- Śnieg leży na całej trasie, przy czym droga do Doliny Chochołowskiej w niektórych miejscach jest bardzo śliska. W wyższych partiach jest znacznie więcej śniegu w tym nawiewy śnieżne - dodaje Barbara Hadowska.

Oto jej opis trasy:
Szlak na Grzesia zaczyna się przy budce z biletami... A tak na poważnie - dochodzimy do schroniska w Dolinie Chochołowskiej, skręcamy w prawo żółtym szlakiem o długości ok 3 km, przewyższenie 505 m. (1148 m.n.p.m. Polana Chochołowska, 1653 m.n.p.m. Grześ). Początkowo szlak wiedzie przez las. Po lewej stronie mijamy Bobrowiecką Przełęcz (1356 m.n.p.m.). Idąc dalej miejscami pojawiają się prześwity (wyłamane przez wiatr drzewa) z których można podziwiać Tatry Zachodnie, ale również małą drewnianą kapliczkę. Wychodzimy z lasu szlak troszkę różni się od tego, który na szczyt prowadzi w lecie. Dochodzimy do Przełączki pod Grzesiem i na samego Grzesia. Ze szczytu można podziwiać niesamowitą panoramę Tatr, min.: Bobrowiec z Mnichami Chochołowskimi, Kominiarski Wierch, Ornak, Ciemniak, Świnica, Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch, Jarząbczy Wierch, Starorobociański Wierch, Łopatę, Wołwiec i Rakoń oraz Rochacze. Na szczycie góry znajduje się też drewniany krzyż upamiętniający spotkania konspiracyjne działaczy polskich i słowackich. Zejście - tą samą drogą, do schroniska.

Barbara Hadowska
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wspaniałe20:13, 18 lutego 2020
Znam tę trasę z okresów letnich , ale zima nie byłam tam nigdy , dlatego powiem ,że widoki są piękne . Dziękuje za wszystko.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas