Niedziela, 05 kwiecień 2020, Imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny
Nowy Targ i okolice
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 74
Clear
-3°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.02.2020, 19:45 | czytano: 1813

Zmagania seniorów w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju tradycyjnie rozpoczęła się defiladą 34 Uniwersytetów III Wieku i organizacji senioralnych z Polski, Ukrainy i Austrii.

Wszystkich obecnych powitali Beata Śliwińska – członek Komitetu Organizacyjnego Senioriady i Marek Szarawarski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriad i pomysłodawca imprezy.

Pochodnię „Świętego ognia” Senioriady przynieśli maratończycy oraz uczniowie rabczańskiego I LO im. E.Romera. Po zapaleniu znicza i wypowiedzeniu przez organizatorów sakramentalnej formuły nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Pierwszym punktem był występ zespołu FLOW z lubelskiego UTW - skład 9-osobowy w energetycznym układzie tanecznym z pomponami. Po obejrzeniu kilkuminutowego artystycznego spektaklu zawodnicy udali się na miejsca sportowych rywalizacji. W zawodach, do ośmiu konkurencji, zgłoszonych zostało 489 kobiet i mężczyzn. Dopingowało ich co najmniej 300 kibiców.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył UTW z Gliwic przed Rzeszowem i Kętami. Gospodarze zajęli szóste miejsce, a UTW z Nowego Targu szesnaste. Zabrakło reprezentacji Zakopanego.

oprac. r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
aaaaaaaaaaaaaaa14:54, 27 lutego 2020
Czy były rozgrywane zawody w skokach i konkurencji half-pipe?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij