Sobota, 08 sierpień 2020, Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Zakopane i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
20°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 89
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
18°
Wiatr: 0.828 km/h Wilgotność: 81
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.03.2020, 15:53 | czytano: 1470

"Malarstwo, Scenografia" - prace Andrzeja Kreutz-Majewskiego (zdjęcia z wernisażu)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki otwarta została wystawa prezentująca dorobek jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej, Andrzeja Kreütz-Majewskiego. Ekspozycja jest elementem tegorocznej edycji Salonu Marcowego.

Andrzej Kreütz-Majewski był znakomitym scenografem, malarzem i pedagogiem. To twórca około 160 scenografii w teatrach operowych i dramatycznych, zaliczany do światowej czołówki plastycznych inscenizatorów teatru muzycznego drugiej połowy XX w.

Jako scenograf debiutował w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oprawą plastyczną do dramatu Słowackiego „Horsztyński" (1959). Potem rozpoczął współpracę z warszawskim Teatrem Wielkim, by po kilku latach zostać naczelnym scenografem Teatru Wielkiego w Warszawie. Współpracował z czołowymi teatrami operowymi świata. Na swoim koncie ma również realizacje w zakopiańskim Teatrze im. Witkacego, m.in. spektakl „Np. Edyp”.

Prace eksponowane na wystawie pochodzą z kolekcji prywatnej oraz archiwum Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Na wystawie zostanie zaprezentowany film dokumentalny o Andrzeju Kreütz-Majewskim pt. „Pędzel i batuta” w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego z 1993 roku.

Ekspozycja czynna będzie do 19 kwietnia br.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij