Sobota, 15 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Szczawnica i okolice
Rain
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
19°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
26°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Rain
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
23°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.03.2020, 19:38 | czytano: 3530

"Zakopane nie pozostaje bezczynne". List burmistrza Doruli do Mieszkańców Zakopanego

zdj. Podhale24

ZAKOPANE. "W ramach możliwości prawnych i naszych kompetencji wprowadzamy ulgi i ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc Przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w naszym Mieście" - zapewnia mieszkańców Zakopanego burmistrz Leszek Dorula.

Oto treść listu:
"Szanowni Mieszkańcy, drodzy Przedsiębiorcy!

Wobec obowiązującego w naszym kraju stanu epidemii związanego z wirusem COVID-19 oraz wprowadzonych w związku z nim przez polskie władze środków ochronnych, znaleźliśmy się w całkiem nowej rzeczywistości. Nasze Miasto, dotychczas liczne odwiedzane przez turystów w ciągu całego roku, musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.

Od samego początku wraz z Radnymi oraz urzędnikami staram się obserwować zaistniałą sytuację i reagować na każdą okoliczność. W pierwszej kolejności, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zapewniliśmy pomoc osobom starszym oraz samotnym.

Wychodząc również naprzeciw oczekiwaniom, zawiesiliśmy opłaty w strefie płatnego parkowania, umożliwiając Mieszkańcom oraz osobom pracującym na ich rzecz w sklepach, urzędach i innych instytucjach, tańsze korzystanie z transportu indywidualnego.

Choć najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców naszego Miasta, wszystkim nam leży na sercu los Przedsiębiorców działających na terenie Zakopanego. Branża turystyczna, ale też przewoźnicy, właściciele sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych, postawieni zostali w bardzo ciężkiej sytuacji. Wierzę gorąco, że ogłoszony i stale udoskonalany przez rząd pakiet pomocowy zwany „tarczą antykryzysową”, wspomoże Przedsiębiorców w walce z gospodarczymi skutkami epidemii.

Zakopane również nie pozostaje bezczynne. W ramach możliwości prawnych i naszych kompetencji wprowadzamy ulgi i ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc Przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w naszym Mieście.

Deklaruję, że płatności podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości, na wniosek Przedsiębiorcy będą odraczane lub rozkładane na raty. Będzie też możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych.

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale i grunty gminne, którzy ze względu na obecną sytuację musieli zawiesić działalność gospodarczą, będą mogli również w ramach istniejących środków prawnych wnosić o zmniejszenie lub rozłożenie na raty opłat za okres społecznej kwarantanny.

Deklaruję również chęć jak najszybszego spotkania z Radnymi Miasta Zakopane w celu omówienia bieżącej sytuacji budżetowej Miasta. Wspólnie przeanalizujemy możliwość udzielenia innych środków pomocy Mieszkańcom i Przedsiębiorcom, mając w świadomości fakt, że jeżeli obecny stan utrzyma się przez dłuższy okres, trzeba będzie liczyć się z koniecznością zrewidowania zaplanowanych zadań inwestycyjnych.

Leszek Dorula burmistrz Miasta Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
kara Boska15:21, 25 marca 2020
Bez ceprów nie da się żyć ? Gazdówki zamienione na pensjonaty,pola na wyciągi.
Wojtek11:13, 25 marca 2020
Dlaczego w tak ciężkim czasie atakujecie bez sumienia kogo się da,zamiast podziękować za dobro, nawet najmniejsze.
3.14jak09:39, 25 marca 2020
wlasnie , pytanie gdzie sa dzialania burmistrza zmierzajace do ratowania nowotarskich firm i ulatwienia zycia mieszkancom
Zakopiańczyk20:45, 24 marca 2020
Szastał kasą publiczną - na polo sylwestry, nieużywane WC, sztuczną trawę na Równi i Czerwony Dwór. Długów narobił a teraz jest nagle w d... Nikomu nic nie pomoże. No może z wyjątkiem swoich geszeftów.
tylko referendum20:05, 24 marca 2020
Watycha też odpowiedział mieszkańcom i przedsiębiorcom na propozycje Klubu Razem

Choć zwolnienie z opłat parkingowych byłoby możliwe bez uchwały, to także nie jest brane przez burmistrza pod uwagę. Cały czas działają darmowe parkingi czy na Berekach, czy przy Sikorskiego. - Miejsc postojowych, szczególnie teraz, nie brakuje. Pamiętajmy jednak, z jakiego powodu powstała strefa płatnego parkowania. To często właściciele sklepów i firm prosili, by w ten sposób ograniczyć postoje samochodów, których właściciele przyjeżdżali na 8 godzin do pracy i blokowali miejsca na cały dzień - argumentuje swoje stanowisko Watycha.
2 klasa19:42, 24 marca 2020
Watycha milczy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij