Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Nowy Targ i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Clear
12°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 89
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.04.2020, 20:01 | czytano: 2338

Oczyszczacze powietrza dla nowotarskiego przedszkola

NOWY TARG. Przedszkole nr 2 zdobyło pierwsze miejsce w konkursie "Biznes kontra Smog", realizowanym przez fundację o tej samej nazwie, z inicjatywy firmy PwC.

Program wolontariatu pracowniczego "Biznes kontra smog" powstał w 2018 z inicjatywy firmy doradczej PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE. Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie smogu i czystości powietrza. Pracownicy-wolontariusze wszystkich zaangażowanych firm i stowarzyszeń od października 2018 do marca 2019 prowadzili warsztaty w szkołach i przedszkolach, wyjaśniając m.in. czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku. Podczas pierwszej edycji w zajęciach wzięło udział niemal 10 000 dzieci ze 139 placówek, przede wszystkim z województw śląskiego i małopolskiego.

W tegorocznej edycji, w kategorii "przedszkola" wygrała placówka z Nowego Targu. "Wybór nie był łatwy, bo otrzymaliśmy wiele ciekawych i kreatywnych prac" - podkreślają organizatorzy. Nagrodą w konkursie są dwa sensory powietrza Airly PM wraz z abonamentem serwisowym na 12 miesięcy. Dzieci miały za zadanie przygotowanie rymowanki lub piosenki na temat "Świat bez smogu".

W program "Biznes kontra Smog" zaangażowani byli Mariusz Wcisło i Jakub Sochacki. - Konkurs był dedykowany dla uczestników tego programu. Wraz z Jakubem prowadziliśmy w przedszkolu zajęcia dla trzech grup dzieci - mówi nowotarżanin, pracownik PwC Polska. - To były interaktywne warsztaty antysmogowe, w trakcie których rozmawialiśmy z dziećmi o tym czym jest smog, jak wpływa na ich zdrowie, jak zapobiegać jego powstawaniu oraz jak się bronić przed jego skutkami. Zajęcia obejmowały zarówno dyskusje, jak i zabawy edukacyjne oraz wyświetlanie krótkich filmików - dodaje Mariusz Wcisło.

Przedszkole nr 2 już wcześniej wygrało oczyszczacze powietrza w ramach akcji Tesco "Decydujesz Pomagamy".

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij