Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Szczawnica i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 82
Rain
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 71
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.05.2020, 11:49 | czytano: 4270

Wracamy do tematu rozbiórki budynku przy ul. Ludźmierskiej

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Kilka dni temu pisaliśmy o uciążliwościach, na jakie skarżą się nasi Czytelnicy, w związku z prowadzoną rozbiórką starego budynku przy ul. Ludźmierskiej. Inwestor, czyli Polska Spółka Gazownictwa przesłała nam dziś pisemne wyjaśnienia.

"Czy tak powinna wyglądać rozbiórka? Ściany nie zlane wodą, a pył od rana utrudnia życie kierowców i pieszych bo syf leci w oczy. Nawet płotu nie postawili żeby częściowo zniwelować swoje "pracę". Nie wspomnę o zabrudzonych autach" - alarmował jeden z naszych Czytelników.

Chociaż pisemna odpowiedź od PSG nadeszła dzisiaj, to przyznać trzeba, że w dniu gdy poinformowaliśmy inwestora o problemach - prace przy rozbiórce zostały zmodyfikowane. Po południu chodnik był już systematycznie zamiatany, a powiększające się gruzowisko - polewane wodą.

Odpowiedź z Departamentu Komunikacji brzmi: "Informujemy, że plac budowy został przekazany podmiotowi profesjonalnie trudniącemu się pracami budowlanymi, tj. generalnemu Wykonawcy, firmie: MERITUM Grupa Budowlana Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. Kraków. Obecnie realizowane są prace rozbiórkowe budynku administracyjnego. /... / W związku z trwającą rozbiórką starego budynku konstrukcji drewniano-murowanej, w którym stropy wypełnione są mieszanką trocin z wapnem mogą występować chwilowe utrudnienia związane z zapyleniem okolic rozbiórki.

Prace są prowadzone w taki sposób, aby uciążliwości z nimi związane były jak najmniejsze, jednakże z uwagi na ich specyfikę, warunki atmosferyczne oraz materiał, z którego jest zbudowany rozbierany budynek, niestety nie da się ich całkowicie uniknąć. Niezależnie od tego, do Kierownika Budowy przekazano informację o konieczności podjęcia działań mających na celu ograniczenie uciążliwości dla otoczenia prowadzonych prac rozbiórkowych.

Jednocześnie dziękujemy za wszelkie sygnały dotyczące przebiegu prac, które pozwolą nam podjąć starania mające na celu zniwelowanie odczuwalnych przez miejscową społeczność skutków prowadzonej inwestycji."

s/
najnowsze informacje
komentarze
ToJa11:29, 29 maja 2020
Jest szansa aby wykorzystać pozyskany teren do przedłużenia dwupasmówki Al. Tysiąclecia. No ale komuś musi się chcieć popracować i namówić/zmusić zarządcę drogi do inwestycji. Nie sądzę abyśmy mogli liczyć na władze Miasta.
197417:30, 28 maja 2020
Jeszcze niech wydadzą oświadczenie , dlaczego zburzyli MOJE DAWNE PRZEDSZKOLEEEEEEEEEEEEEEEEE , tyle lat historii , dzisiaj przedszkole jutro muzeum powstania w Warszawie , PSG opanujcie się .
czysty plac i sukces15:27, 28 maja 2020
PSG chce pod tumanami kurzu skryć wszystko co jest niezgodne z przepisami z wydanymi zaleceniami dla wykonawcy w trakcie robót rozbiórkowych i przepisami prawa budowlanego i na razie się to PSJ świetnie udaje . Jeżeli , odpukać, nie życzę , nie zaistnieje jakiś nie daj boże wypadek na tym obiekcie , to się to świetnie uda . I po sprawie , skończą się utyskiwania i naloty , a spod zwału gruzów i kurzu ukaże się czysty plac.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij