Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
20°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 69
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.06.2020, 11:30 | czytano: 1301

Dostałeś sms-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj to może być oszustwo!

Mieszkanka Zakopanego dostała SMS-a z prośbą o taką właśnie dopłatę. Gdy kliknęła w podany w wiadomości link sprawca przełamał zabezpieczenia konta, skąd następnie dokonał kradzieży pieniędzy. Zniknęło kilka tysięcy złotych.

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego niepodejrzewających osób. Coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska - w granicach 1 zł. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza, jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

Wczoraj ofiarą takiego oszustwa padła mieszkanka powiatu tatrzańskiego, która otrzymała wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki. Gdy kliknęła w podany w wiadomości link sprawca przełamał zabezpieczenia konta skąd następnie dokonał kradzieży pieniędzy.

Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
plandemia09:55, 2 czerwca 2020
wiec zajmijcie sie aby oszustow wykluczac a nie normalnych ludzi.
ja11:56, 1 czerwca 2020
takie sms dostaje co tydzień .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij